1. Liga mužov: Playoff štvrťfinále ukončené po výhrach Žatvy a FBK RAptORs

Po piatom kole playoff štvrťfinále sú známe obe semifinálové dvojice.

DTF team Detva vs FPS Banská Bystrica 3:0

Prvé dve stretnutia sa odohrali na pôde Detvy. V prvom zápase otvorili skóre počas šiestej minúty Banskobystričania zásluhou Martina Glončáka, no domácim sa ešte v štrnástej minúte podarilo vyrovnať a do konca zápasu strelili súperovi ďalšie štyri góly, zatiaľ čo inkasovali raz. Do druhého duelu vstúpil lepšie DTF team, ktorý po prvej dvadsaťminútovke viedol nad Banskou Bystricou 4:1. Hosťom sa síce v dvadsiatej tretej minúte podarilo znížiť skóre na rozdiel jediného gólu, domáci však súperovi nič nedarovali a vyhrali so skóre 9:4. Tretie kolo playoff štvrťfinále sa presunulo do obce Badín. Stretnutie sledované viac než stovkou divákov už v tretej minúte gólovo otvorila Banská Bystrica, no prvú dvadsaťminútovku napokon ovládla Detva (3:2), ktorá si po konečnom skóre 8:2 na konto pripísala tretí bod. Najefektívnejším hráčom zápasu sa stal Ľubomír Ďurik. (3+1).

DTF team Detva - FPS Banská Bystrica 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) 1:0

Góly: 14. Púpala Tomáš, 33. Masár Peter, 46. Kucej Jaroslav, 48. Macák Marián, 49. Kulich Vladimír - 6. Glončák Martin, 52. Richter Robert
Návšteva: 138 divákov

DTF team Detva - FPS Banská Bystrica 9:4 (4:1, 3:3, 2:0) 2:0

Góly: 4. Zorvan Ivan, 5. Sabo Daniel, 14. Kucej Jaroslav, 17. Kucej Jaroslav, 31. Zorvan Ivan, 34. Masár Peter, 40. Sabo Daniel, 55. Masár Peter, 60. Kucej Jaroslav - 8. Lukáč Jakub, 21. Lehocký Oliver, 23. Glončák Martin, 33. Lukáč Jakub
Návšteva: 132 divákov

FPS Banská Bystrica - DTF team Detva 2:8 (2:3, 0:2, 0:3) 0:3

Góly: 3. Lehocký Oliver, 15. Richter Robert - 6. Púpala Tomáš, 11. Ďurik Ľubomír, 14. Sabo Daniel, 23. Ďurik Ľubomír, 38. Sabo Daniel, 47. Izrael Martin, 58. Ďurik Ľubomír, 59. Kucej Jaroslav, 60. Strelec Andrej
Návšteva: 105 divákov

ŠK Juventa Žilina vs Žatva 90 Dolný Kubín 2:3

Žilinčanom sa počas prvého kola playoff štvrťfinále na domácej pôde darilo, súperov z Oravy porazili 9:2. Najviac efektívnymi v zápase boli dvaja štvorbodoví hráči: Matej Noga (2+2) a Ladislav Šupola (2+2). V druhom kole Žatva pritvrdila a nad domácimi počas 48. minúty viedla 4:3, no Juventa vďaka ďalším štyrom gólom počas tretieho dejstva zvíťazila 7:5 a na konto si pripísala druhý bod. V treťom zápase sa hra presunula do Turian a zmena prostredia pomohla najmä Žatve, ktorá síce po štyridsiatich minútach prehrávala 5:6, no posledná dvadsaťminútovka sa konala v jej réžii a napokon pre ňu aj skončila víťazne 8:7. Štvrté stretnutie, odohrávajúce sa v Mútnom bolo po predošlých gólových prestrelkách výsledkovo o niečo skromnejšie. Lepšie do hry vstúpil Dolný Kubín, ktorý po prvej tretine viedol 1:0 a aj na druhý krát sa mu podarilo poraziť súpera rozdielom jediného gólu-3:2. Rozhodujúce piate kolo playoff štvrťfinále sa odohralo na pôde Žilinčanov. Prvý gól strelili hostia už po piatich sekundách a napokon aj zvíťazili 4:2, vďaka čomu si pripísali cenný tretí bod.

ŠK Juventa Žilina - Žatva 90 Dolný Kubín 9:2 (2:0, 3:1, 4:1) 1:0

Góly: 2. Imrišík Lukáš, 15. Noga Matej, 23. Noga Matej, 33. Bulej Timotej, 38. Šupola Ladislav, 46. Imrišík Lukáš, 54. Šupola Ladislav, 56. Imrišík Matúš, 56. Imrišík Lukáš - 36. Suroviak Lukáš, 60. Hutira Tomáš
Návšteva: 25 divákov

ŠK Juventa Žilina - Žatva 90 Dolný Kubín 7:5 (2:0, 1:3, 4:2) 2:0

Góly: 8. Noga Matej, 9. Šupola Ladislav, 31. Kubička Juraj, 56. Noga Matej, 57. Imrišík Lukáš, 58. Imrišík Lukáš, 60. Noga Matej - 21. Kuhajda Daniel, 30. Suroviak Lukáš, 35. Kuhajda Daniel, 48. Gáll Filip, 57. Sporka Patrik
Návšteva: 30 divákov

Žatva 90 Dolný Kubín - ŠK Juventa Žilina 8:7 (3:5, 2:1, 3:1) 1:2

Góly: 2. Skubeň Šimon, 10. Huba Vladimír, 18. Drengubiak Marek, 25. Kuhajda Daniel, 36. Sporka Patrik, 41. Kubačka Patrik, 50. Hutira Tomáš, 51. Gáll Filip - 1. Imrišík Lukáš, 4. Imrišík Lukáš, 6. Imrišík Lukáš, 11. Koprda Matej, 13. Bulej Timotej, 32. Bulej Timotej, 53. Borik Matúš

Žatva 90 Dolný Kubín - ŠK Juventa Žilina 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) 2:2

Góly: 6. Varečka Eduard, 46. Suroviak Lukáš, 60. Hutira Tomáš - 32. Imrišík Lukáš, 38. Kubička Juraj
Návšteva: 23 divákov

ŠK Juventa Žilina - Žatva 90 Dolný Kubín 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) 2:3

Góly: 8. Šupola Ladislav, 41. Hordynsky Alexander - 1. Kubačka Patrik, 13. Straka Tomáš, 26. Skubeň Šimon, 60. Kuhajda Daniel
Návšteva: 95 divákov

FBK RAptORs vs FBK Púchov 3:2

Oravci sa dostali do vedenia po tom, čo v úvodnom zápase zdolali súperov z Púchova rozdielom triedy-6:3. Rovnaký rozdiel malo aj skóre po druhom zápase (5:2), kedy si RAptORs pripísali aj druhý bod a najefektívnejším hráčom stretnutia sa stal strelec štyroch gólov Martin Adamčík (4+0). RAptORs smerovali aj k tretej výhre po sebe, čomu nasvedčovalo skóre zo 46. minúty, v ktorej vyhrávali 4:1, no Púchovčania sa na domácej pôde predčasne nevzdali a tromi gólmi v rozpätí necelých štyroch minút poslali zápas do predĺženia, ktoré lepšie zvládli práve gólovo naladení domáci (5:4 pp). O deň neskôr Púchovčania získali vyrovnávajúci druhý bod, po víťazstve 9:3, ku ktorému dvomi gólmi dopomohli najefektívnejší góloví strelci zápasu: Pavol Haluška (2+0) a Mário Hanták (2+0). V poslednom (piatom) stretnutí otvorili skóre Púchovčania, no Oravci si vstupenku do semifinále nenechali zobrať a v Rabči napokon zvíťazili 8:3, k čomu im gólom a dvomi asistenciami dopomohol najefektívnejší hráč zápasu Patrik Kutlák.

FBK RAptORs - FBK Púchov 6:3 (2:1, 1:0, 3:2) 1:0

Góly: 2. Michlík Šimon, 13. Nožina Kristián, 35. Oselský Marián, 49. Kutlák Patrik, 53. Michlík Šimon, 59. Vnenčák Matúš - 16. Haluška Pavol, 49. Haluška Pavol, 56. Ševčík Róbert
Návšteva: 89 divákov

FBK RAptORs - FBK Púchov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) 2:0

Góly: 14. Adamčík Martin, 38. Adamčík Martin, 39. Adamčík Martin, 45. Adamčík Martin, 56. Čajka Vladislav - 33. Lupták Adam, 55. Ševčík Róbert

FBK Púchov - FBK RAptORs 5:4 pp (0:1, 1:2, 3:1, 1:0) 1:2

Góly: 23. Haluška Mário, 53. Haluška Pavol, 55. Ševčík Róbert, 57. Ševčík Róbert, 67. Kvasnica Tomáš - 8. Vnenčák Matúš, 29. Oselský Marián, 40. Ľuba Tomáš, 46. Čajka Vladislav
Návšteva: 101 divákov

FBK Púchov - FBK RAptORs 9:3 (3:0, 2:0, 4:3) 2:2

Góly: 5. Horečný Rastislav, 8. Podmanický Michal, 10. Haluška Pavol, 24. Bodnár Martin, 39. Ševčík Róbert, 46. Berčík Roman, 58. Hanták Mário, 59. Haluška Pavol, 60. Hanták Mário - 41. Čajka Vladislav, 51. Oselský Marián, 59. Michlík Šimon
Návšteva: 122 divákov

FBK RAptORs - FBK Púchov 8:3 (2:1, 2:1, 4:1) 3:2

Góly: 9. Tvarožek Alex, 15. Grobarčík Adam, 28. Grobarčík Adam, 39. Adamčík Martin, 42. Tvarožek Alex, 45. Kutlák Patrik, 54. Nožina Kristián, 58. Nožina Kristián - 6. Haluška Pavol, 35. Podmanický Michal, 56. Ševčík Róbert
Návšteva: 102 divákov

FbO Žochár Topoľčany vs VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 3:1

Do štvrťfinále lepšie vošiel práve Hurikán, ktorý na hosťujúcej pôde zvíťazil jednogólovým rozdielom 7:6, najproduktívnejším hráčom zápasu sa stal domáci Lukáš Kráľ (3+1). O deň neskôr (opäť na pôde Topoľčian) po dvoch tretinách vyhrávali Bratislavčania (5:4), no domáci v poslednom dejstve strelili do siete súpera 2 góly (6:5) a víťazstvom sériu vyrovnali na 1:1. V treťom kole playoff štvrťfinále sa hra presunula do hlavného mesta. Necelých 10 minút pred koncom stretnutia Topoľčany viedli 6:5, no Hurikánu sa ešte do konca zápasu podarilo vyrovnať vďaka gólu, ktorého autorom bol Andrej Michálek na 6:6. Stretnutie nenašlo svojho víťaza ani v predĺžení a cenný bod pre hostí získal v samostatných nájazdoch Richard Zaťko. V štvrtom kole na Bratislavskej pôde zvíťazili Topoľčany 4:2 a zabezpečili si tak miestenku do semifinále.

FbO Žochár Topoľčany - VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:7 (1:4, 1:1, 4:2) 0:1

Góly: 15. Kráľ Lukáš, 24. Hatala Daniel, 41. Kráľ Lukáš, 43. Kráľ Lukáš, 54. Bezák Jozef, 57. Šandor Timotej - 3. Schätzel Marek, 16. Lacko Ján, 19. Petrovič Michal, 19. Fabian Alex, 31. Gramblička Vladimír, 48. Gramblička Vladimír, 49. Schätzel Marek
Návšteva: 85 divákov

FbO Žochár Topoľčany - VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:5 (2:0, 2:5, 2:0) 1:1

Góly: 12. Tomaškovič Matúš, 13. Žaťko Richard, 27. Kopecký Christián, 32. Kráľ Lukáš, 51. Kráľ Lukáš, 59. Bezák Jozef - 25. Doganov Peter, 26. Doganov Peter, 29. Šiša Damian, 36. Schätzel Marek, 37. Petrovič Michal
Návšteva: 67 divákov

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava - FbO Žochár Topoľčany 6:7 sn (2:1, 1:4, 3:1, 0:0) 1:2

Góly: 4. Šiša Damian, 6. Doganov Peter, 31. Žaťko Richard, 41. Petrula Jakub, 47. Šiša Damian, 54. Michálek Andrej - 15. Žaťko Richard, 24. Žaťko Richard, 29. Šandor Timotej, 36. Kráľ Lukáš, 37. Martvoň Boris, 51. Žaťko Richard, 71. Žaťko Richard
Návšteva: 82 divákov

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava - FbO Žochár Topoľčany 2:4 (1:2, 0:0, 1:2) 1:3

Góly: 13. Lacko Ján, 57. Michálek Andrej - 18. Hatala Daniel, 19. Mikuláš Jakub, 42. Kráľ Lukáš, 60. Kráľ Lukáš
Návšteva: 75 divákov

Už poznáme aj obe semifinálové dvojice.

DTF team Detva vs Žatva 90 Dolný Kubín

Séria vzájomných stretnutí oboch tímov v tejto sezóne je vyrovnaná (1:1), ten posledný, odohraný 19.11.2022 skončil víťazne pre Žatvu 11:6. Detva neprehrala už 6 zápasov po sebe, zatiaľ čo Dolný Kubín nebol zdolaný posledné 3 zápasy.

FBK RAptORs vs FbO Žochár Topoľčany

Posledný vzájomný duel vyhrali Topoľčany (6:3), zatiaľ čo v tom predošlom sa viac darilo tímu FBK RAptORs 7:5.

Prvé kolo sa odohrá už túto sobotu-25.02.2023.