1. Liga mužov: Počas prvých dvoch kôl v playoff-semifinále sa darilo domácim tímom

DTF team Detva má po dvoch víťazstvách skóre 14:11, rovnaký počet skórovaných gólov si pripísali aj RAptORs

DTF team Detva vs Žatva 90 Dolný Kubín 2:0 (stav série)

Prvé dve kolá sa odohrávali na domácej pôde Detvy. Sobotný duel pred takmer stovkou divákov gólovo otvorili hostia, vďaka Filipovi Gállovi, čo odštartovalo gólovú prestrelku, ktorá mala za príčinu vyrovnané skóre po prvej dvadsaťminútovke (4:4). V druhom dejstve bola hra aj naďalej vyrovnaná (5:5) a odskočiť od súpera rozdielom troch gólov (8:5) sa v tretej tretine pred domácou diváckou kulisou podarilo Detve, zatiaľ čo hostia 6 minút pred koncom skóre upravili na 8:6. Najproduktívnejším hráčom zápasu sa stal domáci Daniel Sabo (3+0).

V nedeľu sa podpora zvýšila až na 146 divákov, čo Detvu posmelilo a prvý gól strelila zásluhou Vladimíra Kulicha už po trinástich sekundách, po ktorom Podpoľanci v prvom dejstve skórovali ešte 3krát, zatiaľ čo inkasovali 2krát. Druhú tretinu lepšie zvládli hostia z Oravy, ktorý v nej zvíťazili-3:2, no diváci sa už ďalšieho gólu v zápase nedočkali a tak si domáce DTF pripísalo aj druhý ťažko vybojovaný bod po výhre 6:5. Séria bude pokračovať počas tohoto víkendu v Mútnom.

DTF team Detva - Žatva 90 Dolný Kubín 8:6 (4:4, 1:1, 3:1) 1:0

Góly: 15. Nôta Patrik, 15. Kucej Jaroslav, 18. Ďurik Ľubomír, 20. Sabo Daniel, 35. Míšek Richard, 42. Míšek Richard, 49. Sabo Daniel, 52. Sabo Daniel - 13. Gáll Filip, 15. Drengubiak Marek, 16. Kuhajda Daniel, 17. Sporka Patrik, 28. Gáll Filip, 55. Skubeň Šimon
Návšteva: 96 divákov

DTF team Detva - Žatva 90 Dolný Kubín 6:5 (4:2, 2:3, 0:0) 2:0

Góly: 1. Kulich Vladimír, 3. Masár Peter, 6. Kucej Jaroslav, 16. Míšek Richard, 26. Ivan Alek, 29. Kulich Vladimír - 13. Gáll Filip, 14. Kubačka Patrik, 25. Skubeň Šimon, 26. Huba Vladimír, 31. Drengubiak Marek
Návšteva: 146 divákov

FBK RAptORs vs FbO Žochár Topoľčany 2:0 (stav série)

RAptORs na domácej pôde v Rabči privítali súpera z Topoľčian. Sobotný duel síce v druhej minúte zdvihlo viac než 150 divákov zo stoličiek po góle Šimona Michlíka, hostia sa však nenechali rozhodiť a skóre otočili na 2:1. Po prestávke Oravci otočili na priaznivý rozdiel triedy-5:2, zatiaľ čo v treťom dejstve Topoľčany znížili na rozdiel jediného gólu-5:4. RAptORs však početnú divácku kulisu nesklamali a do brány súpera pridali ďalšie 3 góly, vďaka čomu si pripísali prvý bod (8:4).

V nedeľu otvorili gólovú listinu hostia, na čo v priebehu necelých štyroch minút prostredníctvom florbalky Patrika Kutláka reagovali domáci. Oravci povzbudení predošlým víťazstvom, prevzali zápas do vlastných rúk a v priebehu štyridsiatich minút skórovali ešte 5krát, zatiaľ čo inkasovali len raz (6:2), k čomu výrazne prispel domáci brankár Juraj Jurana s percentuálnou úspešnosťou 90.48%. Hra bude pokračovať počas tohoto víkendu v Topoľčanoch.

FBK RAptORs - FbO Žochár Topoľčany 8:4 (1:2, 4:0, 3:2) 1:0

Góly: 2. Michlík Šimon, 21. Kutlák Patrik, 26. Čajka Vladislav, 27. Čajka Vladislav, 40. Michlík David, 46. Adamčík Martin, 54. Grobarčík Adam, 59. Adamčík Martin - 4. Kráľ Lukáš, 16. Kráľ Lukáš, 43. Šandor Timotej, 46. Žaťko Richard
Návšteva: 154 divákov

FBK RAptORs - FbO Žochár Topoľčany 6:2 (1:1, 2:1, 3:0) 2:0

Góly: 16. Kutlák Patrik, 26. Oselský Marián, 35. Jankola Marek, 48. Jankola Marek, 54. Vnenčák Matúš, 56. Adamčík Martin - 12. Kopecký Christián, 30. Šandor Timotej, 56. Kráľ Lukáš

Zdroj fotografie v texte: Facebook DTF team Detva Joxers