6. ročník Malacky Street Floorball Cup s rekordnou účasťou

V Malackách sa uskutoční už šiesty ročník Malacky Street Floorball Cup

Jedinečný florbalový zážitok pod holým nebom mieri do Malaciek. V sobotu 29. júna 2024 ožije športový areál Základnej školy Dr. J. Dérera florbalom vďaka šiestemu ročníku Malacky Street Floorball Cup. Obľúbený turnaj, ktorý každoročne priláka množstvo florbalových nadšencov, prinesie viaceré novinky. Organizátorom je florbalový klub 1. SC Malacky. 

Turnaj je výnimočný v tom, že sa hrá na vonkajšom ihrisku vo formáte 3 na 3, na malé bránky, bez brankárov a na zmenšenej hracej ploche. Tento formát prináša rýchlu a napínavú hru s množstvom gólov, ktorá je atraktívna pre hráčov aj divákov. V tomto roku otvorili organizátori až päť vekových kategórií – mladšia prípravka, staršia prípravka, mladší žiaci, starší žiaci a dospelí. Vo všetkých kategóriách môžu štartovať aj zmiešané tímy mužov a žien, respektíve chlapcov a dievčat, alebo aj samostatné ženské / dievčenské tímy. 

„Sme nadšení, že môžeme opäť organizovať tento turnaj a priniesť do Malaciek vynikajúci športový zážitok. Každý rok sa snažíme turnaj vylepšovať a nebude to inak ani v tomto roku, kedy pripravujeme viaceré novinky. Veríme, že tento ročník bude najlepší v doterajšej histórii a všetci účastníci si odnesú skvelé  spomienky,“ hovorí za organizátorov turnaja Oto Divinský.

Okrem zápasov sa môžu účastníci tešiť na súťaž v streľbe na presnosť. Príjemné osvieženie v horúcom dni prinesie všetkým návštevníkom oddychová zóna s vodnou hmlou. Atmosféru turnaja doplní hudba, fotostena, autogramiáda slovenských reprezentantiek Radky Mládenkovej, Lenky Červenej a trénera juniorskej reprezentácie Jakuba Horeckého, k dispozícii budú rôzne druhy občerstvenia, pričom pre hráčov bude pripravené ovocie zdarma.

Malacky Street Floorball Cup získava každý rok na popularite, čo sa prejavuje rastúcim počtom prihlásených tímov. V minulom roku sa turnaja zúčastnilo 25 tímov a celkovo viac ako 130 hráčov. Organizátori už teraz evidujú vysoký záujem o účasť, pričom turnaja sa zúčastní 49 tímov v piatich vekových kategóriách. Minuloročným víťazom v kategórii dospelých sa stal tím Ošípané z Devínskej Novej Vsi, ktorý sa na tohtoročnom turnaji zúčastní bez štartovného poplatku, ako odmenu za vlaňajší triumf. 

Víťazný tím mužskej kategórie z roku 2023 - Tím Osípané. FOTO: Malacky Street Floorball Cup

 

Tlačová správa podujatia. 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter