AS Trenčín s majtrovským mečbalom. Florko sa pokúsi o obrat

Po prvom finálovom víkende má k premiérovému titulu v najvyššej súťaži juniorov blízko AS Trenčín. Víťaz základnej časti zvládol oba domáce zápasy a vo výbornej atmosfére, ktorú spoločne vytvorili fanúšikovské tábory AS aj Florka, získal dva body

Zaplnené tribúny v Športovom centre M-Šport v Trenčíne a diváci na YouTube mohli vidieť kvalitné súboje o titul. Florko v nich dokázalo skórovať celkovo desaťkrát, zatiaľ čo domáce AS dvojnásobne viac. Už v prvom finále ich padlo 17, v tom druhom 13. V prvom finále prispel k výhre domácich šiestimi gólmi Marek Oriešek. 

Podľa slov trénera Florka - Patrika Pelegrina mali úvodné súboje pre jeho tím náučný charakter. 

"Úvodné finálové zápasy mali z nášho pohľadu výukový charakter. A prečo? Presvedčili sme sa na vlastnej koži, že skúsenosti z odohratých minút v MEX-ke sú na strane súpera, avšak so zaväzujúcim charakterom individuálnej zodpovednosti za výsledok a s tým spojenými kvetnatými slávospevmi na vyvolených členov trenčianskeho orchestra. Športovo však dokážeme uznať, že sme oba zápasy prehrali zaslúžene po našich individuálnych chybách, ktoré eliminujeme. Obe strany vedia, že tlak je na trenčianskej strane, keďže po druhom zápase sľubovali fanúšikom priniesť pohár. Dokázali sme však, že sa nikdy nevzdáme. Je to v našej DNA. Chlapci sú motivovaní a my im veríme, ako tím sme prehrali a rovnako ako tím ideme zabojovať o prvú výhru, držte palce!"

Tréner AS Trenčín - Patrik Bulko si uvedomuje, že posledný krok býva náročný. "Počas úvodného víkendu sme síce v domácom prostredí pred takmer tisíckou divákov dvakrát zvíťazili, no titulová matematika je veľmi jednoduchá. Kým nemá jedno z družstiev tri "body", nemá absolútne nič. A s tým ideme i do najbližšieho víkendu."

Zaplnená tribúna v M-Šport centre. FOTO: AS Trenčín florbal


Vysoká návšteva, kvalitné súboje na ihrisku a emócie môžeme očakávať aj počas víkendu. Florko bude už v sobotu odvracať prvý mečbal súpera.

Tretie finále štartuje v Košiciach - Hádzanárska hala Slavomíra Šipoša o 14:00. Štvrtý zápas je naplánovaný na rovnakom mieste v nedeľu od 16:00. 

 Odoberajte newsletter