AS Trenčín s premiérovým majstrovským titulom!

Historické chvíle pre AS Trenčín. Prvýkrát počas existencie klubu dvihli jeho juniori nad hlavy majstrovskú trofej a na krkoch im viseli zlaté medaile. Spečatenie triumfu prišlo v nedeľnom štvrtom zápase finále proti Florko Košice

Finálová séria sa po dvoch zápasoch v Trenčíne presunula do metropoly východu. Blízko k titulu mali hráči AS Trenčín už v sobotu, keď v 31. minúte viedli už 4:1. Nevyspytateľnosť florbalu sa ale ukázala opäť naplno. Florko nezložilo zbrane, práve naopak. Dokázalo otočiť nepriaznivý vývoj a v 38. minúte viedlo 5:4. V tretej časti hry viedlo aj 7:4 ale aj AS ukázalo, že chce ukončiť sériu v najkratšom možnom čase a zásluhou premeneného trestného strieľania v podaní Mária Ozimého znížilo na 7:6. Domáci Šimon Stano poslal svoj tím opäť do dvojgólového vedenia ale záver duelu bol napínavý a napokon z toho bola výhra Florka len o jediný gól, ktoré tak dokázalo predĺžiť finálovú sériu. 

FK Florko Košice - FBK AS Trenčín 8:7 (1:3, 4:1, 3:3)

Góly: 17. Liško Martin, 32. Doša Alex, 34. Liško Martin, 35. Doša Alex, 38. Jánošík Jakub, 41. Čekan Jakub, 44. Liško Martin, 54. Stano Šimon - 4. Velek Brunko, 18. Bagin Jonáš, 19. Bielik Timotej, 31. Malík Matúš, 52. Bielik Timotej, 53. Ozimý Mario, 57. Krecháč Adam
Návšteva: 175 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

FOTO: Rasťo Do


V nedeľu už ale AS nenechalo nič na náhodu a od začiatku duelu kráčalo pevne za premiérovým majstrovským titulom. V polovici stretnutia viedlo rozdielom šiestich presných zásahov a v poslednej tretine celej sezóny k nim pridalo ešte dva. Florko dokázalo korigovať skóre duelu ale na otočku to už nestačilo. Priamo v Hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša v Košiciach tak mohli po poslednom hvizde vypuknúť pravé majstrovské emócie. Emócie radosti a šťastia zo zisku prvého juniorského majstrovského titulu pre AS Trenčín v histórii. Víťazná trofej tak bude zdobiť zbierku úspechov v domovskom stánku klubu z mesta spod hradu Matúša Čáka. 

FK Florko Košice - FBK AS Trenčín 4:8 (0:2, 1:4, 3:2)

Góly: 38. Čekan Jakub, 41. Doša Alex, 48. Liško Martin, 56. Kandráč Kamil - 4. Ozimý Mario, 6. Malík Matúš, 23. Oriešek Marek, 26. Ozimý Mario, 30. Ondrášik Šimon, 33. Oriešek Marek, 34. Malík Matúš, 48. Bielik Timotej, 51. Oriešek Marek, 53. Bagin Jonáš
Návšteva: 146 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Majstrovské oslavy AS Trenčín priamo po zápase. FOTO: Rasťo Do. 


Tréner víťazného tímu Patrik Bulko priznal, že posledné týždne play-off boli náročné pre celý jeho tím a veľa toho nenaspal. "Nemôžem začať inak než slovami, že pre náš klub ide o historický moment. Juraj Matejka ako majiteľ klubu, samotná organizácia AS Trenčín, no najmä hráči si takýto úspech zaslúžili ! Dali sme dokopy neuveriteľne úžasnú partiu a od začiatku sme mysleli iba na jeden cieľ, avšak, vždy s hlavami pri zemi, čo bolo pre nás kľúčové. Vnímam, že vďaka vysokým vyhrám počas sezóny, nízkemu počtu inkasovaných gólov, no taktiež vďaka modernému a rýchlemu hernému systému sme vzbudzovali u súperov rešpekt, a to nám tiež veľmi pomohlo. Čo sa týka finálovej série, teraz to už môžem napísať, za dva týždne som toho moc nenaspal. Vďaka materiálom, ktoré som mal k dispozícii som denne analyzoval hru súpera, a vďaka tomu som presne vedel, ako reaguje každý hráč Košíc na jednotlivé situácie. Svojich chalanov som na to počas mnohých videomeetingov pripravil, a preto som rád, že sa to podarilo, a že v situáciách, ktoré bežné neboli, využili hráči svoju kreativitu, ku ktorej ich už dva roky vediem."


Najproduktívnejším hráčom finálovej série a aj celej súťaže sa stal kapitán AS Trenčín - Mário Ozimý. Vo finále nazbieral celkovo 13 bodov a počas celej sezóny 109 bodov za 58 gólov a 51 asistencií. 


Patrik Bulko po zisku majstrovskej trofeje. FOTO: Rasťo Do


Tréner Patrik Bulko nevyzdvihol individuality ale celý tím a kolektív. 

"Prežili sme síce dlhú a náročnú, no naozaj krásnu a nezabudnuteľnú sezónu. Všetko čo sme do toho dali za dva spoločné roky sa nám vrátilo späť nielen herne, ale taktiež výsledkovo, a to pri športe nebýva vždy pravidlom. Na záver nechcem vyzdvihovať meno žiadneho zo svojich hráčov, nakoľko by to nebolo fér, najmä ak máte takto nášľapaný stroj, no poďakovanie si zaslúži môj "staff", bez ktorého by sme dozaista neboli na prvom mieste.

Ďakujem preto asistentom a zároveň trénerom Lukášovi KUZLOVI a Zdenkovi BIELIKOVI, nášmu skvelému mentálnemu coachovi, ktorého vklad pre tím neviem oceniť žiadnym slovom, Jurajovi SURMOVI, no a na záver Miroslavovi OZIMÉMU, ktorý ma počas celej sezóny usmerňoval a v ťažkých chvíľach motivoval. Ešte stále robíme amatérsky šport, ktorý sa sám uživiť nevie. To najväčšie a posledné poďakovanie si preto zaslúžia rodičia, a tí sú u nás v klube neuveriteľní ! Za všetko hovorí nielen celoročná materiálna a finančná podpora, ale taktiež záver sezóny, kedy rodičia hráčov vytvorili v každej hale nášmu družstvu domáce prostredie ! Teraz si ideme ešte chvíľu užívať titul, a následne pokračujeme v "off-season" móde na zahraničných turnajoch!"


Kompletnú fotogalériu z posledného zápasu finálovej série nájdete na našom Flickri.Odoberajte newsletter