AS Trenčín víťazom dorasteneckých Majstrovstiev republiky a s tretím titulom sezóny

Hráči AS Trenčín získali dorastenecký slovenský titul. Na Majstrovstvách Slovenska tejto kategórie, ktoré sa konali od 17. do 19. mája v MŠH Trenčín neprehrali ani jeden zápas a dokráčali k tretiemu titulu sezóny

Po výhre v Extralige juniorov a na Majstrovstvách Slovenska mladších žiakov, prišiel pre AS Trenčín v uplynulú nedeľu tretí titul aktuálnej sezóny. Mládežnícke vrcholy pokračujú ďalej v rýchlom slede a už od piatku nás čaká Turnaj mládeže pre staršiu prípravku. My sa ale obzrieme za skončenými MSR dorastencov, ktoré bez jedinej prehry vyhrali práve hráči AS Trenčín.

Cesta za titulom viedla cez dve výhry v základnej skupine A proti Dolnému Kubínu a 1. FBC Trenčín. Následne prišla remíza proti Florko Košice a priamy postup do semifinále, kde AS čakal na svojho súpera v boji o finále. Ten vzišiel zo zápasu Grasshoppers Žilina a 1. FBC Trenčín akadémia, ktorý zvládli lepšie mladé "kobylky" a domáci tím si tak zahral o konečné 5. miesto.

Do bojov o medaile prenikli okrem AS a Žiliny aj Florko a Tsunami. Florko ale semifinálový duel napriek vedeniu 5:1 nedotiahlo do víťazného konca a po prehre 6:8 smerovalo do súboja o bronz, kde narazilo na druhého neúspešného semifinalistu zo Žiliny. Florku sa ešte vo štvrťfinále podarilo vyradiť obhajcu titulu Snipers Bratislava "B". Aj zápas o bronz priniesol napínavý a vyrovnaný priebeh. Florko dokázalo stiahnuť náskok Žiliny a v 45. minúte vyrovnať na 7:7. O víťazný gól sa napokon postaral Pavol Jonek zo Žiliny, ktorý po peknom individuálnom prieniku nedal šancu košickej obrane a Florko už na tento gól nedokázalo reagovať. Bronz tak putoval do rúk FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

Finále prinieslo duel AS Trenčín a Tsunami Záhorská Bystrica.

V 34. minúte viedol Trenčín už 6:2 ale Tsunami nezložilo zbrane a ešte v 60. minúte znížilo na 5:6. Posledných 30 sekúnd už ale gól nepriniesol a titul z MSR dorastencov mohli oslavovať hráči FBK AS Trenčín červení.

Pocity z turnaja a jeho hodnotenie nám poskytol tréner dorastu AS Trenčín - Lukáš Kuzl.

"Tohtoročné MSR boli naozaj vyrovnané a myslím, že šancu uspieť mal každý. Videli sme množstvo vyrovnaných zápasov, kde rozdiel o tri či štyri góly ešte nič neznamenal. Podľa toho čo som videl jedným z kľúčových faktorov bola kondičná pripravenosť hráčov. Na ceste za titulom nás čakali fyzicky zdatní súperi a v podstate v každom zo zápasov sme museli bojovať o víťazstvo až do posledných minút. Víťazstva sa vôbec nerodili ľahko a každú stratu koncentrácie či nedôraz súperi trestali. Nakoniec sme boli tým tímom, ktorý to zvládol najlepšie. Chcem však pogratulovať všetkým súperom, myslím že MSR nám ukázali, že florbal na Slovensku sa posúva správnym smerom a bude čoraz náročnejšie tento turnaj vyhrať, či kvalifikovať sa naň."

Kompletné výsledky MSR dorastencov 2024

1. miesto - FBK AS Trenčín červení

2. miesto - Tsunami Záhorská Bystrica

3. miesto - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Gratulujeme všetkým medailistom aj kvalifikovaným tímom a domácemu organizátorovi ďakujeme za výbornú organizáciu podujatia, ktoré mohli vďaka online prenosom na YouTube FLORBAL TV sledovať diváci kdekoľvek a kedykoľvek.