AS Trenčín získal na domácej pôde titul v kategórii mladších žiakov

Od 10. do 12. mája sa v Športovom centre M-Sport v Trenčíne uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kategórii mladších žiakov. Dvadsiatka najlepších tímov z celej republiky o titul majstrov SR. Tri dni plné florbalu a radosti z hry, podpora na tribúnach a nefalšovaná radosť a emócie

To všetko sprevádzalo jeden z tradičných vrcholov sezóny, ktoré postupne uzatvárajú sezónu 2023/2024. Florbalové mesto Trenčín a klub AS Trenčín, opäť pripravil pod organizačnou taktovkou Juraja Matejku všetkým zúčastneným výborné a kvalitné podmienky. Štyri základné skupiny a množstvo zaujímavých zápasov vyplnili program troch hracích dní. Postupom času sa začali krištalizovať tímy, ktoré zabojujú o tie najvyššie priečky. 

Do semifinále sa napokon prebojovali AS Trenčín červení, 1. FBC Trenčín akadémia, FBK Nižná a FaBK ATU Košice. 

Počas nedeľného popoludnia a večera turnaj gradoval a po jednoznačnej výhre 9:0 nad Nižnou postúpil do finále domáci AS a k nemu sa pridal mestský konkurent 1. FBC Trenčín, ktorý zdolal ATU Košice 5:2. 

Bronz napokon putoval do Košíc, keď si ATU poradilo s Nižnou 4:2 a finále prinieslo rovnaký výsledok v prospech domáceho AS. Zaplnená tribúna vytvorila obom tímom skvelú atmosféru a domáce farby dokráčali k majstrovskému titulu bez jedinej prehry. Viac nám o turnaji a tomto úspechu prezradil tréner mladších žiakov AS Trenčín - Lukáš Oravec. 

"Ani neviem kde začať. Bolo to niečo famózne a zároveň neopísatelné. Každopádne, zhodnotím našu cestu postupne. Skupinovú časť sme zvládli veľmi obdivuhodne. Nezaváhali sme, spoznali sme súperov z iných regiónov a spravili si vizuálnu predstavu o tímoch s podrobnými poznámkami o ich hre. Pred každým zápasom skupinovej i vyraďovacej časti, dostali hráči presný recept na súpera na zlatom podnose. Do bodky ho plnili. Naša hra sa podobala florbalu vyspelých starších žiakov. Osem zápasov a osem výhier. Každým ďalším zápasom sme vzbudzovali väčší a väčší rešpekt. Hra bola jednoducho reklamou na florbal. Počas celých majstrovstiev sme mali výbornú početnú a hlasnú divácku kulisu. Na finále prišli dokonca, nebojím sa povedať, dve či tri stovky fanúšikov. Afmosféra bola priam vytiahnutá z pekla. Ťahalo nás to až zbesilo vpred. Po finálnom hvizde ma zaliala vlna šťastia, radosti a hrdosti. Neuveriteľný pocit. Hráči na seba naskákali a začali plakať od šťastia. Splnil sa im sen, povedali. Pre trénera nezabudnuteľný a bezkonkurenčne najlepší pocit, vidieť svojich zverencov v takomto stave. Na záver by som chcel podakovať všetkým hráčom, rodičom, fanúšikom, členom klubu, vedeniu, realizačnému tímu, juniorom za všetky formy podpory, ktorá sa k nám dostávala. Veľká úprimná vďaka! #spolusmeAS."

Víťazná radosť AS Trenčín. FOTO: Tomáš Švec


Predstavme si teda všetkých medailistov. 

1. MIESTO - AS Trenčín červení


2. MIESTO - 1. FBC Trenčín akadémia


3. MIESTO - FaBK ATU Košice


Kompletné výsledky MSR mladších žiakov 2024


Ďakujeme domácim organizátorom a všetkým, ktorí sa pričinili o hladký priebeh celého podujatia. 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter