Asociačný termín IFF aj v znamení regionálnych zrazov dorastencov U17 a starších žiakov U15

Uplynulý predĺžený víkend a októbrový asociačný termín Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) priniesol aj reprezentačné - regionálne zrazy dorastencov a starších žiakov. Naprieč Slovenskom si tak mohli tréneri otestovať nominovaných hráčov a pokračovať na postupnej ceste za zvýšenou úrovňou florbalu na Slovensku.

Viac nám prezradil hlavný tréner RV-CH DO U17 a zároveň koordinátor RV-CH SŽ U15 - Patrik Pelegrin. 


"Počas uplynulého víkendu prebiehali v rámci asociačného termínu IFF aj reprezentačné, resp. regionálne zrazy mládežníckych výberov dorastencov U17 a st. žiakov U15.

Piatok a sobota ponúkli sústredenia dorasteneckej zložky chlapcov - cca 50 hráčov, pod vedením trénerov Pelegrin-Baránek a nedeľa patrila žiackej sekcii, ktorú počas tejto sezóny trénersky povedú Blahut-Jánošík (reg. VÝ), Lakoštík-Baránek (reg. ST), Kuzl-Meliš (reg. ZÁ) a Pauhof-Takáč (reg. BA), ktorí spoločne zastrešili cca 130 hráčov z celého Slovenska.

Nová sezóna ponúkne aj metodicko-obsahové prepojenie reprezentačných výberov odhora-nadol, vďaka čomu sa budú môcť nominovaní hráči rýchlejšie adaptovať pri prechode z príslušných kategórií a súčasne bude spoločný záujem o presiaknutie myšlienkových máp reprezentačných trénerov do klubových kuchýň.

Všetky tréningy výberov U17-U15 budú počas zrazov verejne prístupné pre všetkých trénerov, rodičov, či funkcionárov. Súčasne postupne oslovujeme klubových trénerov s možnosťou aktívnej hospitácie na reg. zrazoch, vďaka čomu sme už počas prvých výberov mohli zdieľať informácie s kolegami z rozličných prostredí a nachádzať cestu vzájomného pochopenia, resp. smerovania." uzavrel Patrik Pelegrin. 

Jedným z hospitujúcich trénerov bol Tomáš Bezeg (FaBK ATU Košice), ktorý bol začlenený do realizačného tímu regionálneho výberu SŽ U15. 

"V rámci začlenenia do realizačného tímu reg. výberu U15 hodnotím zraz výborne, každý mal určité úlohy, ktoré sme si rozdelili. Komunikácia medzi trénermi bola taktiež na dobrej úrovni a vo všetkom sme sa dokázali zhodnúť, resp. dohodnúť. Harmonogram bol nastavený taktiež správne, všetko fungovalo tak ako malo."


V akcii boli všetky regióny, Východ, Stred, Západ a Bratislava. Pokračujeme v hodnoteniach jednotlivých regionálnych zrazov. 

Hodnotenie RV-CH DO U17:

"Regionálne výbery-chlapcov DO U17 v Bratislave a Žiline splnili svoj účel a zúčastneným hráčom bola odprezentovaná koncepcia prípravy reprezentantov, ktorú spoločne vytvorili reprezentační tréneri Komisie reprezentácie a medzinárodného rozvoja SZFB. S nasadením a prístupom hráčov môžeme byť maximálne spokojní, keďže v chalanoch je evidentne veľký potenciál. Pokiaľ však chceme byť úspešní v medzinárodnej konfrontácii, tak musíme zlepšiť silovo-kondičnú pripravenosť hráčov. Veríme, že v spolupráci s materskými klubmi budeme hráčov postupne rozvíjať tým správnym smerom."

Daniel Baránek

asistent trénera RV-CH DO U17


Hodnotenie RV-CH SŽ U15:

"Regionálneho výberu sa zúčastnilo 30 hráčov a 4 brankári, a keďže to bol prvý zraz pod našim vedením, tak po úvodnom zoznámení sme sa s nominovanými chlapcami mohli spoločne a s chuťou pustiť do tréningu. Myslím si, že zraz nám ukázal na čom budeme musieť popracovať a veríme, že chalani pochopili filozofiu, ktorú sa im počas roka budeme snažiť vštepiť. Celkovo sme spokojní s prístupom hráčov ako aj s disciplínou."

Peter Pauhof

tréner RV-CH SŽ U15 reg. Bratislava


Hodnotenie RV-CH SŽ U15:

"Regionálny zraz preveril chlapcov vo viacerých aspektoch - po florbalovej, silovo-kondičnej, ale aj mentálnej stránke. V tréningových jednotkách si niektorí florbalisti viedli lepšie, iní zase o niečo menej. Bolo vidieť, že kluby odvádzajú dobrú robotu, posielajú na zrazy šikovných hráčov a vychovávajú z nich nových nádejných športovcov - florbalistov. Veríme, že chalani si zo zrazu odniesli nielen nové poznatky, ale zároveň im ukázal, že sa oplatí na sebe tvrdo pracovať."

Martin Jánošik

tréner RV-CH SŽ U15 reg. Východ


#regionálnezrazy


Fotogaléria


Odoberajte newsletter