Celoslovenská oslava florbalu rozhýbala deti aj dospelých

Florbalová fiesta, radosť z hry, súťaže a zábava. Medzinárodný deň florbalu opäť rozhýbal celé Slovensko a florbalom to žilo na školách, ihriskách, v telocvičniach alebo na chodbách. Opäť sa potvrdilo, že florbal je športom skutočne pre všetkých!

Deti na školách, v škôlkach, učiteľky, učitelia, amatéri, športoví nadšenci či pani kuchárky. Medzinárodný deň florbalu patril opäť všetkým, ktorí milujú tento šport. Slovensko žilo florbalom, florbalky a loptičky boli základnou výbavou. Dôkazom, že florbal je obľúbeným športom je množstvo videí, fotografií, označení na sociálnych sieťach alebo iných originálnych výstupov, ktoré si pripravili školy po celom Slovensku. Slovenský zväz florbalu sa už tretíkrát aktívne zapojil do osláv Medzinárodného dňa florbalu a vďaka základným školám a materským školám po celej republike vytvoril opäť pravú florbalovú fiestu. 

Po roku sme sa presunuli v rámci osláv tohto významného dňa do Košíc. Vedenie školy, pani učiteľky a samotné deti vytvorili na Základnej škole Tomášikova 31 v Košiciach jedinečnú a zimomriavkovú atmosféru. Nechýbala originálna výzdoba, originálny plagát, florbalový turnaj, prekážková dráha a na svoje si prišli aj najmenší škôlkari, ktorí si mohli florbal vyskúšať na vlastnej koži. Celé dopoludnie tak patrilo zábave, radosti z hry a detský hurhaj rozozvučali múry telocvične. To všetko doplnené spevom v duchu hesla: "Čo nedokážeš sám, to dokážeme spolu."

Fantázii sa opäť medze nekládli a pre účastníkov turnaja boli pripravené originálne medaile, sladká ale zdravá odmena a pozvbudzovanie ako bonus. 

Necýbalo úvodné privítanie, milé slová, spoločná foto a pozornosť od SZFB pre tamojšiu školu v podobe malého florbalového vybavenia, ktoré odovzdal pani riaditeľke Renáte Obšatníkovej prezident zväzu Martin Kopejtko, ktorý vyzdvihol skvelú organizáciu, atmosféru a nasadenie všetkých, ktorí opäť urobili tento deň jedinečnou oslavou florbalu. 

"Už tretí rok sa snažíme počas Medzinárodného dňa florbalu rozhýbať celé Slovensko. Florbalom to opäť žilo na základných a stredných školách, ktoré nám poslali množstvo krásnych fotografií a videí z aktivít, ktoré si pre nich pripravili vedenia škôl a samotní učitelia alebo učiteľky. Som veľmi rád, že sa nám prostredníctvom florbalu darí motivovať deti k športu. Florbal a jeho členská základňa rastie a rovnako rastie aj jeho popularita na základných a stredných školách. Nadobudlo to taký rozmer, že pri návšteve škôl vidíme úprimnú radosť detí a som veľmi rád, že sa do tohto projektu pridáva rok čo rok viac škôl a posielajú nám skvelé a originálne výstupy. Florbal vie v dobrom slove zmysla poblázniť celú republiku a verím, že z tejto nadšenej masy záujemcov raz vzídu reprezentanti, reprezentantky alebo členovia florbalových klubov kdekoľvek na Slovensku." 

Pani riaditeľka ZŠ Tomášikova 31 - Renáta Obšatníková priblížila, čo všetko si spoločne s pani učiteľkami pre deti na škole počas Medzinárodného dňa florbalu pripravili. 

"Žiaci prvého stupňa a škôlkari sa venovali florbalu celý deň. V jednej telocvični prebiehal turnaj, v druhej bola pripravená prekážková dráha a na multifunkčnom ihrisku herné prvky florbalu. Celé dopoludnie patrilo hre a zároveň sme žiakov viedli k férovej hre v duchu fair-play tak, aby si tieto pravidlá preniesli aj do reálneho života za bránami školy. Škola žila florbalom a ukázalo sa, že deti šport a florbal milujú. Na našej škole považujeme šport za prioritu a snažíme sa žiakov viesť k pohybu a zdravému životnému štýlu."

Na fotografii - Renáta Obšatníková - Riaditeľka ZŠ Tomášikova 31 v Košiciach a prezident SZFB - Martin Kopejtko. 


Slovenský florbal v médiách.

Pozrite si bodku na záver v Góloch Bodoch Sekundách na RTVS, ktorá patrila Medzinárodnému dňu florbalu v Košiciach. 

Bodka na záver v GBS

A rovnako aj reportáž TelKE. 

Reportáž Televízie Košice


Počas celého Medzinárodného dňa florbalu nás zaplavilo množstvo správ, videí, fotografií a ďalších skvelých materiálov. Florbalom to žilo od západu na východ, zo severu na juh. Špeciálne akcie si pripravili napr. na námestí v Dolnom Kubíne, kde okrem florbalu prebiehali aj ukážky za prítomnosti slovenských parahokejových reprezentantov.

FOTO: Matúš Lakoštík/Dolný Kubín


Ešte deň pred samotným MDF sa v Čereňanoch v okrese Prievidza uskutočnila milá akcia na tamojšej základnej škole. Deti čakalo okrem súťaži zručností aj prekvapenie v podobe návštevy slovenských reprezentantiek Radky Mládenkovej a Lenky Červenej spoločne s trénerom slovenských junioriek Dušanom Ďuríčkom, ktorí im spríjemnili chvíle a odovzdali ocenenia. Lenka Červená, ktorú už v máji čakajú juniorské Majstrovstvá sveta si podobne ako deti, vyskúšala pripravenú prekážkovú dráhu. 


Ďakujeme za všetky fotografie, videá, správy a označenia a tešíme sa na Medzinárodný deň florbalu opäť o rok. #medzinárodnýdeňflorbalu



Odoberajte newsletter