Cez víkend štartuje Extraliga juniorov. Titul obhajuje košické Florko

Najvyššia súťaž juniorov štartuje už počas nadchádzajúceho víkendu. V súťaži je prihlásených 11 tímov a premiérovo aj klub FBK RAptORs.

Majstrovský titul obhajujú hráči FK Florko Košice. 


Sobotným úvodným kolom štartuje najvyššia súťaž juniorov, ktorá ponúkne počas víkendu 10 zápasov. Obhajca titulu Florko cestuje na pôdu súperov. V sobotu ho čaká nováčik súťaže FBK RAptORs a v nedeľu Predator Sabinov.

Vicemajstra z AS Trenčín čaká tzv. "bratislavský" výjazd, keď sa postupne predstaví na pôde Snipers a Tsunami.

Bronzový tím z minulej sezóny 1. FBC Trenčín má rovnaký úvodný program ako mestský rival, sezónu ale odštartuje na pôde Tsunami a v nedeľu sa predstaví na pôde Snipers. 


Zaujímavé bude sledovať, ako sa bude dariť obhajcom titulu, ale aj ďalším medailistom z minulej sezóny, ktorých kádre prešli určitými zmenami. Rovnako budeme pozorne sledovať aj výkony navrátilca do najvyššej súťaže juniorov - FBC Predator Sabinov, ktorý sa do Extraligy juniorov vracia po vyše 7 rokoch.

Neznámou je aj absolútny nováčik súťaže FBK RAptORs, pre ktorého ide o premiérovú sezónu v najvyššej súťaži juniorov. Oba tímy môžu byť vďaka skvelým fanúšikom príjemnou ozdobou sezóny. Na jej úvod ich ale nečaká nič jednoduché. Narazia na tradične silné košické kluby Florko a ATU. 


Repríza minulosezónneho finále medzi Florkom a AS je na programe sobotu 14. októbra v Košiciach. Trenčianske derby a súboj o Košice 5. novembra tohto roka. 


V súťaži už tento rok určite neuvidíme najproduktívnejšieho juniora minulej sezóny - 103 bodového Michala Bačišina z Florka, ktorý už nastupuje len v seniorskej kategórii. 


PROGRAM EXTRALIGY JUNIOROV - JEX PROGRAMOdoberajte newsletter