Čo nás čaká v roku 2022?

V súčasnej dobe je veľmi náročné z dlhodobého hľadiska plánovať podujatia či súťaže. Aj preto by sa dalo napísať, že na aktivity, ktoré sa nachádzajú v kalendári, by sme skôr potrebovali vešteckú guľu... Napriek tomu sa v roku 2022 chystá množstvo zaujímavých udalostí.

 

Úvod roka prinesie sústredenia reprezentačných výberov, pretože hlavne mužov začiatkom februára v talianskom meste Lignano Sabbiadoro čaká dôležitý kvalifikačný turnaj o postup na novembrové MS. Slovensko si v skupine F zahrá proti Nemecku, Rakúsku a Pobrežiu Slonoviny.

 

Prvý mesiac v roku bude patriť aj dvom domácim najvyšším súťažiam betRing Extralige mužov a Hyundai extralige žien, ktoré aj napriek opatreniam majú možnosť pokračovať v sezóne a tak by sme neskôr konečne mali spoznať aj majstrov Slovenska. 

 

Ak sa pandemická situácia v rámci Slovenska zlepší, celkom určite sa rozbehnú aj zvyšné celoštátne ale aj regionálne a mládežnícke súťaže.

 

Začiatkom mája sa na svetovom šampionáte junioriek predstavia aj naše reprezentantky. Pôvodne plánované dejisko na Novom Zélande bolo zrušené a nový organizátor zatiaľ nie je známy. 

 

V druhej polovici júna sa v českom Liberci uskutočnia univerzitné majstrovstvá sveta a začiatkom júla Svetové hry v americkom Birminghame kam sa Slovensko neprebojovalo.

 

September prinesie štart novej sezóny 2022/23, ale aj kvalifikáciu o postup na MS juniorov.

 

November bude v prípade postupu patriť slovenskej reprezentácii mužov, ktorá by sa s najväčšou pravdepodobnosťou mala predstaviť na MS vo švajčiarskych mestách Zürich a Winterthur.

 

Okrem športových udalostí na domácej a zahraničnej scéne majú pred sebou veľké množstvo výziev aj funkcionári Slovenského zväzu florbalu, ktoré postupne napĺňajú od prvých hodín Nového roku.Odoberajte newsletter