Dárius Siheľský: „Mašina s názvom Tsunami Záhorská Bystrica sa začala nekompromisne rozbiehať!“

Štart nového ročníka extraligy mužov priniesol veľmi vyrovnané zápolenia. Z celkového počtu šiestich stretnutí sa až päť skončilo tesným víťazstvom jedného z dvojice súperiacich a len v jedinom prípade vyhral 1. FBC Florbal Trenčín o dva presné zásahy. Už počas zajtrajšieho sviatočného dňa sa v druhom kole môžeme tešiť na ďalšiu porciu šiestich duelov. Všetky si z pohodlia domova môžete pozrieť na živo, pretože ich prináša Huste TV. A bude sa veru na čo pozerať! 

 

Ako prví otvoria kolo na Orave, presnejšie v Tvrdošíne kam za domácim družstvom FBK Nižná, zavítajú hráči FaBK ATU Košice. Oravčania počas víkendu stratili všetky body v metropole východu s Florkom po tesnej prehre 6:7. Ich súper ATU bolo v domácom prostredí úspešnejšie a poradilo si so žilinskými „kobylkami“ 7:6 po samostatných nájazdoch. „Extraliga je konečne späť, na čo sme dlho čakali. Každý z nás sa teší na sezónu a veríme, že ju aj bez problémov dohráme. Súboj s Florkom sme síce ťahali za kratší koniec, ale bojovali sme do poslednej minúty. Hra v záverečnej tretine už vyzerala lepšie ako úvod a stred zápasu z našej strany. O toto sa, už v hojnejšom počte hráčov, v dueli s ATU budeme v domácom prostredí snažiť. Nezaspať začiatok, dostať sa rýchlo do tempa, hrať na hokejkách, byť plne koncentrovaný a v neposlednom rade byť efektívnejší v zakončení. Tešíme sa, súboje s ATU majú vždy svoje čaro a chceme ukázať, že s nami treba v tejto sezóne počítať,“ povedal hrajúci tréner FBK Nižná Tomáš Reguly.

 

Veľmi nervózny a dramatický duel odohrali v prvom kole hráči Tsunami v Prešove. Napokon si vydreli víťazstvo za tri body v pomere 6:5. Zajtra sa predstavia doma proti nováčikovi Žltému Snehu Košice, ktorý v súboji nováčikov podľahol Dubnici nad Váhom 8:9. Zmenia niečo v Záhorskej bystrici pre hladší priebeh zápasu? „Najväčšou zmenou bude to, že zápas sa odohrá na našom florbalovom povrchu, parkety nám naozaj nesedia. Súboj s Prešovom bol môj prvý ostrý za toto družstvo v pozícií trénera, ukázali sa niektoré technické nedostatky, na ktoré som nebol pripravený a tie pred stretnutím so Žltým Snehom odstránime. Myslím si, že mašina s názvom Tsunami Záhorská Bystrica sa začala nekompromisne rozbiehať,“ povedal suverénnym spôsobom kouč Tsunami Dárius Siheľský.

 

Žilinské „kobylky“ si doviezli z Košíc pod po prehre 6:7 na samostatné nájazdy s ATU. Domácu ouvertúru odohrajú s druhým košickým tímom Florkom, ktoré má v tabuľke tri body. „Čaká nás jeden z najkvalitnejších súperov v lige s organizovaným herným prejavom. Očakávam duel s pozornými obranami a trpezlivým postupným útokom. My na svojom hernom štýle nechceme nič meniť. Už pred sezónou sme si povedali, že sa chceme sústrediť na seba a svoju hru a postupne ju zlepšovať s tým, že dosiahnuté výsledky by mali byť len vyústením dostatočnej kvality hry. Keďže hráme po dlhej dobe konečne zápas doma, neradi by sme z neho odchádzali bez bodov,“ skonštatoval tréner FBC Grasshoppers Žilina, Martin Veveny.

 

Prešov odohrá druhý súboj v rade na domácom ihrisku a bude hostiť nováčika z Dubnice nad Váhom. AS Trenčín, ktorý uchmatol všetky body bratislavskému Lidu sa doma predstaví proti bratislavskému Snipers. Zverenci trénera Jána Holovku sa pod hradom Matúša Čáka chystajú zdolať Snipers Bratislava. 

 

Podrobný program zápasov prvého kola nájdete TU


Ďalšie články


Odoberajte newsletter