Do extraligy mužov postupujú Spišiaci

Finálová séria prvej ligy mužov je ukončená. Východniarske derby medzi Spišskou Novou Vsou a „Predátormi“ zo Sabinova dopadlo lepšie pre Spišiakov, ktorí zvíťazili 3:1 na zápasy a zabezpečili si priamy postup do extraligy. Sabinov však ešte nemusí smútiť, pretože extraligu si môže vybojovať v baráži proti FBC Grasshoppers Žilina.

Na Spiš cestovali Sabinovčania za stavu 1:1 na zápasy a na postup potrebovali rovnako ako domáci dve víťazstvá. Spišiaci však boli proti a v prvom súboji vyhrali 10:8. V nedeľu už išlo „Predátorom“ o všetko a od štvrtej minúty sa dostali do vedenia. Svoj náskok udržiavali takmer počas celého zápasu, no v záverečnej tretine domáci skóre vyrovnali a necelé dve minúty pred koncom otočili na 5:4 a zvíťazili. Po víťaznom zakončení finálovej série v prvej lige proti kvalitnému súperovi z extraligovými skúsenosťami zo Sabinova, sme prežívali pred takmer plnou halou nezabudnuteľné okamihy! Sen o extralige sa stal pre náš mladý klub len so šesť ročnou históriou skutočnosťou... Do oboch domácich zápasov sme nastupovali s obrovským chcením a túžbou po víťazstvách. Vedeli sme, že to budú veľmi náročné a vyrovnané zápasy, v ktorých môžu rozhodnúť aj drobné chyby a zaváhania v obrane, či na poste gólmana, ale sila a súdržnosť kolektívu a úžasné domáce publikum boli našimi najsilnejšími zbraňami. V sobotňajšom zápase sme začali oveľa lepšie a na začiatku druhej tretiny sme si vypracovali dvojgólový náskok. Spŕška troch gólov v rade v priebehu štyroch minút z florbaliek súpera, nás doslova zaskočila, ale prehru sme si nechceli pripustiť. Nepriaznivé skóre nás donútilo ešte k väčšej hernej aktivite s ťažiskom v ofenzíve. Svoje úlohy si dôslednejšie plnila aj obrana. Dali sme potrebné góly, hlavne v oslabení a v úvode tretej tretiny, aj v presilovke. Naše jednogólové vedenie však dokázal súper svojou bojovnosťou opäť otočiť vo svoj prospech, ale v záverečnej tretine sme opäť zabrali a strelili veľmi dôležité góly, čo nám zabezpečilo vytúžené druhé víťazstvo v sérii. Celý zápas sme odohrali na dve formácie. Do nedeľňajšieho duelu sme nastupovali v rovnakej zostave a príležitosť dostali od začiatku všetky tri naše útoky. Rozbiehali sme sa pomalšie, nedarilo sa nám veľmi v ofenzíve a skvelý Sabinovský gólman bol v tejto fáze hry oporou súpera. Z rýchlych protiútokov sme viackrát inkasovali a v polovici zápasu sme prehrávali o dva góly, čo neveštilo nič dobré. Zmenili sme taktiku hry a pokračovali sme na dva útoky. Naše fantastické publikum nás zároveň hnalo dopredu a burcovalo k lepšiemu výkonu, čo sa v konečnom dôsledku prejavilo aj na ihrisku. Dali sme do toho doslova všetko, hrali sme so srdcom a naše obrovské chcenie sa pretavilo do strelenia potrebných gólov. Finále sme si všetci užili a po záverečnej siréne sme sa s radosťou odvďačili všetkým, ktorí nás prišli povzbudiť a držali nám palce v celom play-off. Chcel by som poďakovať všetkým hráčom za úžasnú a veľmi náročnú sezónu, v ktorej sme nenašli v domácom prostredí premožiteľa. Celý tím disponoval bojovnosťou a kolektívnosťou. Pre Novú Ves sme vybojovali extraligu a všetci vrátane realizačného tímu sme na to právom hrdí,“ vyčerpávajúco zhodnotil situáciu vedúci tímu Young Arrows Spišská Nová Ves Peter Mišenda.

Výsledky finále prvej ligy mužov:

3 – Finále – sobota 1. 4. 2017:

Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves – FbC Predator Sabinov 10:8 (2:1, 3:4, 5:3)

4 – Finále – nedeľa 2. 4. 2017:

Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves – FbC Predator Sabinov 5:4 (1:2, 2:2, 2:0), konečný stav série: 3:1