Do Vítkovíc dočasne aj Šmajda, Poliaci sa vracajú domov

Včera sme informovali, že vzhľadom na pretrvávajúce pozastavenie florbalových súťaží na Slovensku, budú dočasne v českých Vítkoviciach pôsobiť Tomáš Kvasnica a Ladislav Mirt. Do rovnakého tímu napokon zamieril aj obranca Šimon Šmajda z Tsunami Záhorská Bystrica. Keďže florbalové súťaže pokračujú aj v susednom Poľsku, domov sa na istý čas vracajú bratia Karol (1. FBC Trenčín) a Konrad (Nižná) Pelczarskí, Lukasz Widurski (1. FBC Trenčín) i Jan Jaskierski (Nižná).

 

Na začiatku sezóny 2020/2021 pôsobil vo Vítkoviciach jediný Slovák Šimon Hatala, aktuálne je ich už päť. Už skôr do kádra aktuálneho lídra českej superligy pribudol Filip Čonka-Skyba, na ktorého v týchto dňoch nadviazali Tomáš Kvasnica, Ladislav Mirt a napokon i Šimon Šmajda, obranca Tsunami Záhorská Bystrica. Dohoda je, že uvedená trojica sa vráti na Slovensko, keď sa u nás opäť spustí extraliga, ale prezident Vítkovíc Tomáš Krásný si vie predstaviť aj inú alternatívu.

 

„Nie je vylúčené, že nepôjde o krátkodobé hosťovanie. Bude záležať na situácii ohľadom najvyššej súťaže na Slovensku. Pokiaľ sa situácia vyvinie tak, že sa na Slovensku už tento rok hrať nebude, tak bude na stole, že si chlapcov necháme až do konca sezóny. Momentálne sú v Ostrave a tešíme sa, keď si zahrajú v súťažnom zápase. Samozrejme, všetko robíme i s prípadným výhľadom do budúcnosti. (Tréner) Pavel Brus chlapcov dlhodobo sleduje a priviedli sme ich ako plnohodnotných členov tímu, najmä s cieľm mať širší káder v tejto zložitej dobe, a zároveň zvýšiť konkurenciu,“ cituje šéfa vítkovického klubu portál florbal.cz.

 

Za vidinou súťažných zápasov sa za hranice vybrali aj poľskí legionári z našich klubov, ktorí zamierili domov. Lukasz Widurski z 1. FBC Trenčín si bude dočasne obliekať dres tímu KS Szarotka Nowy Targ.  Bratia Karol (1. FBC Trenčín) a Konrad (Nižná) Pelczarskí budú hrať za KS Górale Nowy Targ, rovnako ako Jan Jaskierski, ktorý pred sezónou prišiel do Nižnej,

 

ŠK 1. FBC Trenčín na svojom webe zároveň informoval o hosťovaní obrancu Mareka Bulka v prvoligovom ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom, v ktorom odštartoval aktuálnu sezónu, až do 30. júna 2021. Odoberajte newsletter