Doškoľovací trénerský seminár v Trenčíne naplnil očakávania prednášajúcich aj účastníkov

Počas Majstrovstiev Slovenska dorastencov sa 18. mája v Trenčíne uskutočnil Doškoľovací trénerský seminár pod vedením skúsených reprezentačných trénerov a jeho účastníci sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií, ktoré budú môcť využiť na svojej florbalovej ceste

Išlo už o druhý ročník daného seminára, ktorý doplnil program MSR dorastencov pre záujemcov z celého Slovenska. 

Hodnotenie samotného seminára poskytol Patrik Pelegrin z Úseku vzdelávania SZFB / KRMR SZFB: 

"Doškoľovací trénerský seminár vedený lektormi - trénermi reprezentačných tímov SVK (Mrázek, Jedlička, Horecký a Pelegrin) napísal v Trenčíne svoj druhý ročník a v prepojení MSR v ktg. Dorastenci sme opäť našli ideálny súzvuk florbalových tónov. Kvalita predmetných tém ponúkla prítomným účastníkom dostatočné portfólio vedomostí, z ktorých si každý vyskladal svoju mozaiku v snahe preniesť vypočuté do klubov. S ohľadom na možnosť centralizovať trénerov aj na margo už spomenutej akcie MSR U17, ktoré prebehli v reg. Západ pod patronátom 1.FBC TN sme síce nedosiahli až také početné zastúpenie z opačného konca florbalového Slovenska, ale verím, že v budúcej sezóne nájdeme spoločný logistický prienik napriek súbežne prebiehajúcim podujatiam, čím sú mesiace máj-jún charakteristické. Všetci prítomní repre tréneri sa v rámci skautingu, ale aj komunikácie s klubmi priamo zúčastnili dorasteneckého šampionátu, počas ktorého zhliadli nastupujúcu generáciu talentov. Ďakujem všetkým za účasť a želáme veľa trpezlivosti a odhodlania do ďalšej práce!"


Hodnotenie seminára nám poskytli aj jeho účastníci: 

Marek Marko (FBC Levice) “Chcel by som poďakovať za dnešný doškolovací seminár - za mňa ako trénera ešte stále malého klubu, to bolo geniálne. Dnes som odtiaľ odchádzal plný nových vecí a informácií a bolo veľmi zaujímavé počúvať všetkých repre trénerov na jednom mieste. Za mňa veľká skúsenosť toto. Dúfam, že bude takýchto seminárov viac s repre trénermi. Ďakujem za ten dnešný!”

Ďalší účastník podujatia: “Odborný, profesionálny a ústretový prístup lektorov, vďaka ktorým som sa dozvedel veľa zaujímavých a nových informácií o hre, kondícii a tréningovom procese, vďaka čomu sa dokážem pozrieť na florbal aj z iného uhla pohľadu.”


Nezabudnite, že všetky informácie a plánované školenia pre trénerov alebo rozhodcov florbalu nájdete na tomto webe: 

https://vzdelavanie.slovenskyflorbal.eu/skolenia


Absolútnou novinkou bude Odborná príprava s názvom Tréner II. kvalifikačného stupňa, ktorá bude obsahovať 3 vzdelávacie bloky. 

VIAC INFO TU

 Odoberajte newsletter