Draft fínskej F-Liiga s trojnásobným výberom pre Slovensko!

Piatok 24. mája patril historicky druhému draftovému výberu vo fínskej najvyššej súťaži F-Liiga.

Okrem mužskej kategórie mala prvýkrát zastúpenie aj ženská a slovenský florbal sa dočkal hneď troch výberov! 

V Boks Arena vo fínskom meste Lempäälä sa v piatok 24. mája uskutočnil historicky druhý draft fínskej F-liiga ????. Predstavitelia fínskych klubov ukázali prstom na tri slovenské mená. V druhom kole si vybral tím Esport Oilers Martina Vrábela zo Snipers Bratislava. Ide o aktuálneho majstra fínskej najvyššej súťaže a samotný Martin Vrábel neskrýval prekvapenie a nadšenie z tohto výberu. Ide o osobný úspech a splnený sen. 

"Vo fínskom drafte bolo spomenutých veľa mladých a talentovaných hráčov, čiže som veľmi poctený a rád, že medzi nimi môžem figurovať aj ja. Oilers sú veľmi kvalitný tím, čo dokazuje aj to, že sú aktuálnym majstrom F-liigy a to, že si ma vybrali je extrémna motivácia a aj taký môj osobný uspech, splnený sen."

Bude Martin uvažovať o zmene dresu a odchode do Fínska? 

"Na túto otázku nemám presnú odpoveď pretože tu hrá rolu veľa faktorov, ktoré najskôr treba vyriešiť. Je to ale pre mňa extrémna motivácia pracovať na sebe ešte viac a posúvať sa ďalej. Dúfam, že v budúcnosti bude ešte viac Slovákov v tomto drafte ale aj v iných svetových súťažiach."


U žien sú to hneď dva výbery, rovnako v druhom kole. 

Tím Rankat Ankat Naiset si vybral Nikol Drábekovú z Floorball Uri a SC Classic ukázal na Lauru Chúpekovú z FBK Kysucké Nové Mesto. 

Čo hovoria na tieto výbery samotné hráčky a slovenské reprezentantky? Začíname Nikol Drábekovou. 

"Draft ma milo prekvapil. Teší ma, že som zaujala klub z najvyššej fínskej ligy. Som vďačná za túto ponuku. Podrobne ju zvážim a rozhodnem sa či budem pokračovať vo Švajčiarsku alebo to pôjdem skúsiť do Fínska. V zahraničí pokračovať chcem ale musím si všetko nastaviť a zosúladiť so školou, nakoľko budúci rok maturujem."


A na záver Laura Chúpeková. 

"O drafte som sa dozvedela cez sociálne siete. Počula som o tom prvýkrát z pohľadu florbalovej stránky, keďže viem, že sa podobný draftový výber koná pravidelne v hokeji. Zároveň som bola prekvapená, že sa tam objavilo práve moje meno. Čo sa týkam tímu, tak SC Classic je za mňa vynikajúci tím. Je pre mňa obrovská česť, že si ma vybral zrovna tento tím. O presune mimo SR zatiaľ neuvažujem ale uvidíme, ako sa všetko do budúcnosti vyvinie." 


Sme veľmi radi, že záujem o našich hráčov a hráčky v zahraničí stúpa a uvidíme, či niektoré z vybraných mien okúsi najvyššiu fínsku súťaž. Budeme to sledovať a držať palce na ich ďalšej florbalovej ceste. Odoberajte newsletter