Dubnica naďalej neporazená, nováčik z Nitry zatiaľ tretí

Prvá liga mužov má po deviatich kolách zatiaľ jediný neporazený tím. Dubnica nad Váhom ešte neokúsila pocit prehry a s plným počtom bodov vedie súťaž. Na treťom mieste nájdeme nováčika z Nitry, ktorý má na konte 17 bodov a postupne spoznáva svojich súperov. 

Viac nám o doterajšom priebehu sezóny a o očakávaniach pred víkendovými zápasmi z pohľadu Nitry prezradil kapitán Vladimír Lacena. 

"Priebeh sezóny zatiaľ hodnotíme spokojne. Snažíme sa zlepšovať na veciach, na ktorých sme si všimli, že musíme zapracovať. Keďže sme nováčik ligy, súperov zatiaľ len spoznávame. Do každého zápasu nastupujeme s tým, že sa musíme ukázať čo v najlepšom svetle. Myslím si, že sa nám to vo viacerých prípadoch zatiaľ podarilo ukázať. Ako som už spomínal, súperov zatiaľ len spoznávame v najbližšom kole nás čaká Dubnica, ktorá si drží víťaznú vlnu bez prehry, preto to bude určite najťažší zápas doterajšej sezóny.

V zápase proti Hurikánu to bude boj o udržanie si pozície v tabuľke. Oba zápasy budú určite náročné ale dáme do toho všetko ako doteraz. Sme super partia, ktorá si rozumie, ktorá tu má aj veľa mladých talentov ale aj “veteránov, srdciarov”, ktorí chcú ešte niečo urobiť s florbalom v Nitre. Atmosféra na domácich zápasoch býva úžasná. Ľudia, ktorí sa zaujímajú o florbal v Nitre vidia, že sa snažíme na každom zápase, tréningu. Za odmenu nám dávajú podporu na zápasoch, za čo sme veľmi radi pretože bez nich by to nešlo." 

Hráči ŠK Slávia SPU DFA Nitra v 1. lige mužov. FOTO: FB DFA Nitra 


Nitru čaká v nedeľu 5. novembra súboj proti lídrovi súťaže. Zápas proti Dubnici štartuje o 15:00 v MŠH Dubnica nad Váhom. 

Na čele bodových štatistík je Adam Madaj z ŠK Victory Stars Dubnica n/V


Víkendový program TU


Súvisiace články


Odoberajte newsletter