Dudovič sa rozlúčil s Wilerom ziskom striebra

Najlepší slovenský florbalista Michal Dudovič ukončil pôsobenie v tíme rekordného švajčiarskeho majstra SV Wiler-Ersigen ziskom striebornej medaile. Po prehre v Superfinále pred vyše 9000 divákmi proti ZUG United neskrýval emócie a lúčenie bolo pre neho skutočne náročné

Michal Dudovič má za sebou nateraz posledný zápas v drese SV Wiler-Ersigen. Počas siedmich rokov zažil s klubom množstvo nezabudnuteľných momentov.

V drese Wileru je od roku 2016 a prešiel si juniorskou súťažou U18 a U21 a minulú sezónu získal so seniorským tímom už celkovo 13. titul v najvyššej švajčiarskej súťaži L-UPL. Pre Michala to bol druhý seniorský titul v drese švajčiarskeho rekordéra. Na svoj tretí a pre klub celkovo štrnásty ale tentokrát nedosiahol. Pred vypredanou BCF Arenou vo Fribourgu (vyše 9000 divákov) ale predviedol opäť skvelý výkon a Wileru pomohol bilanciou 1+2 zdramatizovať priebeh finále. Nakoniec ale odchádzal so spoluhráčmi ako zdolaný a s fanúšikmi klubu, v ktorom odohral vyše 7 rokov sa lúčil so slzami v očiach. 

Emotívne chvíle po zápase sprevádzal potlesk početného fanklubu Wileru pre najproduktívnejšieho hráča klubu v aktuálnej sezóne, počas ktorej nazbieral v najvyššej súťaži mužov vo Švajčiarsku L-UPL dovedna 60 BODOV za 36 gólov a 24 asistencií. O dva body tak prekonal svoj minulosezónny bodový zisk. 

Dudoviča teraz čaká krátky oddych a následne príprava na novú sezónu v novom klubovom pôsobisku. Jeho kroky smerujú do najlepšej súťaže sveta - švédskej - Svenska Superligan SSL a do klubu Växjö Vipers.

Michal Dudovič počas Superfinále. FOTO: Swiss Unihockey


Najmladší z trojice bratov Dudovičovcov - Michal, neskrýval emócie ani počas exkluzívneho rozhovoru priamo po skončení Superfinále a celej náročnej sezóny. 

"Pocity sa popisujú veľmi ťažko. Výsledok zápasu ani tak v hlave nemám ako to, že som tu strávil sedem krásnych rokov so super fanúšikmi a super ľuďmi. Lúčenie je stále také smutnejšie. Ten výsledok mi dôjde asi až o pár dní ale momentálne mám v hlave tých celých sedem krásnych rokov na ktoré nezabudnem." emotívne priblížil pocity po zápase Dudovič.


Pozrite si aj gól Michala Dudoviča v Superfinále 2024. 

Dudovičov gól v Superfinále


Švajčiarsko mu bude chýbať ale ešte nie je úplne uzavretou kapitolou

Michalovi bude chýbať celá krásna krajina a najmä skvelí ľudia, ktorí tvorili základ jeho švajčiarskeho života. "Najviac mi budú chýbať ľudia, priatelia a blízki ľudia, ktorí tvorili to najlepšie okolie, aké som si mohol priať. Ale myslím si, že Švajčiarsko nie je ešte úplne uzavretá kapitola a uvidíme čo prinesie budúcnosť. Teším sa už aj na Švédsko."

Emócie po góle v Superfinále. FOTO: Swiss Unihockey


Od florbalu si teraz Dudovič trochu oddýchne a následne sa bude pripravovať na ďalšiu kapitolu svojej bohatej a úspešnej kariéry. Pripravovať sa bude individuálne a k novému klubu sa pridá až v polovici júla. Michalovi držíme palce a prajeme pevné zdravie a úspechy na jeho ďalšej florbalovej ceste. 

Celý rozhovor s Michalom Dudovičom nájdete na linku nižšie. 

INTERVIEW S MICHALOM DUDOVIČOMOdoberajte newsletter