Dva hetriky a strelecké hody v Dubnici, úspešné domáce Pruské

Súboj domáceho Pruského proti Sabinovu prakticky nemal favorita. Trénerka Adriana Pienčáková však so svojim tímom zaznamenala úspešnú premiéru, pretože jej hráčky zvíťazili po divokej prestrelke 9:6. Dva hetriky z súboji zaznamenali domáca Veronika Dobrodejová a hosťujúca Klaudia Robová.

Aj napriek opatrným vyjadreniam trénerky Pruského sa nechceli dievčatá z Považia v domácom prostredí proti Sabinovu nechať zahanbiť a už v polovici druhej minúty zariadila prvý gól novej sezóny Michaela Žikavská a poslala Pruské do vedenia. Takmer presne v polovici prvej tretiny zvýšila náskok Pruského Michaela Šulanová a sabinovské Predátorky mali o čom premýšľať. O to viac, keď o ďalšie tri minúty lovila Sára Lemesányiová po tretí raz loptičku z bránky po presnom zásahu Ivany Hrehušovej. Hosťujúci tím nepostavila na nohy ani presilová hra, ktorú nedokázali v závere tretiny zužitkovať.

Východniarky zrejme tuho v šatni premýšľali, čo sa s nimi deje, pretože zaspali začiatok druhej tretiny. Prekvapila ich Veronika Dobrodejová, ktorá zvýšila na 4:0. Keď sa zdalo, že Pruské po vylúčení hosťujúcej Cuprákovej zvýši svoj náskok, opak bol pravdou. V oslabení dokázala znížiť skóre Klaudia Robová a nádej Sabinova na bodový zisk o niečo stúpla. A to sa aj udialo, pretože záver druhej časti bol v réžii Predátoriek, ktoré zásluhou Lenky Cuprákovej a druhým gólom Robovej znížili na 3:4.

Intenzívne debaty pomohli Považankám k tomu, že počas prvej minúty tretej tretiny zvýšili svoj náskok na 5:3. Strelkyňou bola opäť Veronika Dobrodejová. Výrazným spôsobom sa k plnému bodovému zisku opäť priblížili hráčky Pruského, keď šiesty presný zásah zaznamenala Hrehušová a po dvanástich sekundách aj Kristína Hajasová. Sabinov je známy, že sa nevzdáva za žiadneho stavu ani času, čo dokázali aj tentoraz.

Dvoma gólmi Tamary Točekovej v priebehu jednej minúty bolo razom 7:5. Prvý hetrik sezóny však zaznamenala Dobrodejová, ktorá ukľudnila situáciu ôsmou trefou do čierneho pre svoj tím. Strelecké hody pokračovali. Presilovku Sabinova využila po dvadsiatich sekundách Robová, ktorá tak v zápase zaznamenala hetrik. Necelé tri minúty pred záverečnou sirénou uzavrela divoké skóre zápasu Barbora Gáborová na 9:6 pre Pruské.

Adriana Pienčáková (trénerka ŠK 98 Pruské): „Podľa očakávania to bol veľmi behavý a útočný florbal z oboch strán. Predčili sme súpera v súbojoch. Hrali sme kombinovanejšie a v ťažkých chvíľach nás podržala brankárka.“

Pavlína Farulová (najlepšia hráčka zápasu): „Zápas sme začali veľmi dobre, vypracovali sme si veľa šancí a podarilo sa nám dostať do vedenia. V druhej tretine sme však prestali hrať našu hru a súperky to využili. Spravili sme množstvo zbytočných chýb, z ktorých sme inkasovali góly. V tretej tretine sme sa opäť vrátili k našej hre a podarilo sa nám udržať náskok.“

Ján Motešický (tréner FbC Predator Sabinov): „Nastúpili sme v omladenom tíme, čo sa odzrkadlilo aj v prvej tretine, kde sme mohli prehrávať aj 5:0. V druhej časti sme hru vyrovnali a od ôsmej minúty sme boli lepším tímom. V tretej tretine sme sa snažili vyrovnať, otvorili sme hru, ale našimi chybami súper kontroloval výsledok. Ďakujeme súperovi za zápas.“

Tamara Točeková (najlepšia hráčka zápasu): „Odohrali sme celkom vyrovnaný duel, ale bohužiaľ sme mali viacero šancí, ktoré sme nepremenili. Na druhej strane súper potrestal naše chyby v obrane. Mali by sme zvýšiť našu efektivitu v útoku a premieňať šance.“

ŠK 98 Pruské – FbC Predator Sabinov 9:6 (3:0, 1:3, 5:3)