Extraliga juniorov: 1. FBC získal tretí sériový bod po predĺžení, v semifinále nastúpi proti súperom z AS

Po víkende má za sebou najvyššia súťaž juniorov tretie a štvrté kolo playoff štvrťfinále

ATU znížilo počas soboty náskok súpera, v nedeľu však bral tretí bod EXEL Snipers.

FK Florko Košice : FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov 3:0 (stav série)

Prešovčania na domácej pôde otvorili skóre zásluhou Samuela Plavčana už po 60-tich sekundách, no Florko ešte v prvej tretine odpovedalo dvomi gólmi a do druhého dejstva tímy vkročili za vyrovnaného stavu-2:2. Počas druhej dvadsaťminútovky sa však viac darilo Košičanom (8:1), čo im dopomohlo ku konečnej výhre 14:6 a zisku tretieho bodu. Najlepším gólovým strelcom zápasu sa stal útočník hostí-Michal Bačišin (4+0). Časť vyjadrenia trénera Lukáša Mikluša k štvrťfinálovej ceste Prešova pre sociálne siete :„Mali sme jednoznačne na viac, než sme reálne predviedli. Bolo tam srdce, vôľa, chcenie, ale niekedy to na prekonanie kvalitatívnych rozdielov jednoducho nestačí. V každom zápase sme vedeli so súperom držať krok iba pasážovite, a vždy nám ušla vplyvom rôznych okolností nejaká tretina, ktorá nás stála zápas. Treba však chlapsky uznať kvality súpera a priznať, že postúpil lepší. To však neuberá nič na našom výkone a chcem veriť tomu, že chlapci do toho dali všetko.”

FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov - FK Florko Košice 6:14 (2:2, 1:8, 3:4) 0:3

Góly: 2. Plavčan Samuel, 15. Staš Richard, 40. Staš Richard, 40. Kandráč Štefan, 42. Klembara Šimon, 56. Plavčan Samuel, 59. Klembara Šimon, 60. Novák Bohdan - 5. Bačišin Michal, 7. Čekan Juraj, 22. Čekan Juraj, 26. Lazor Alex, 28. Bačišin Michal, 29. Hurajt Samuel, 32. Hurajt Samuel, 34. Čekan Jakub, 37. Čekan Jakub, 40. Bačišin Michal, 46. Kopejtko Samuel, 46. Čekan Jakub, 54. Bačišin Michal, 55. Liško Martin
Návšteva: 71 divákov

FBK AS Trenčín : Tsunami Záhorská Bystrica 3:0 (stav série)

Trenčania v sobotnom stretnutí vycestovali na pôdu Záhorskej Bystrice, kde zvíťazili 9:1. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal vďaka 96.30% úspešnosti brankár AS-Adam Líška, ktorý sa pre sociálne siete vyjadril: „Dnešný zápas sa od začiatku vyvíjal v náš prospech. Hrali sme disciplinovane, a na ihrisku sme boli 60 minút ako jeden tím. Chytalo sa mi veľmi dobre, keďže mi chalani blokovali strely, a som rád, že to takto dopadlo. Postup do semifinále si veľmi ceníme.“

Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín 1:9 (0:3, 0:4, 1:2) 0:3

Góly: 53. Livař Matej - 3. Královič Gabriel, 16. Oriešek Marek, 17. Kollár Timotej, 24. Kollár Timotej, 27. Kollár Timotej, 28. Bielik Timotej, 28. Malík Matúš, 51. Oriešek Marek, 56. Maruškanič Lucas
Návšteva: 72 divákov

FBC Florbal Trenčín : FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 3:1 (stav série)

Za vyrovnaného stavu série (1:1) sa hra preniesla do Žiliny. Sobotný zápas vyhrali hostia po skóre 8:4, ku čomu im dopomohol najmä najefektívnejší hráč zápasu-Matej Galajda (3+2). V nedeľnom dueli išlo do tuhého, o čom svedčia aj vyrovnané výsledky po každom dejstve (2:2, 4:4, 1:1). „Kobylky“ boli vďaka gólu Michala Korčeka zo 48. minúty (7:6) blízko k zisku vyrovnávajúceho bodu, no 50. minúta v réžii Andreja Mikolku rozhodla o posunutí zápasu do predĺženia, v ktorom Matúš Pavlíček rozhodol o postupe Trenčanov do semifinále. Časť vyjadrenia trénera 1. FBC Jana Holovku pre webovú stránku tímu: „Druhý zápas to bol boj, bolo vidieť, že domáci „musia“. My sme ale hrali presne to, čo sme si povedali. Všetci chlapci bojovali úplne na doraz a pochvalu si zaslúžia úplne všetci, od brankára Poláka až po dorastencov, ktorí do druhého súboja nezasiahli. Všetci boli a sú pevnou súčasťou tímu a skúsenosti, ktoré z takýchto zápasov získavajú, určite zužitkujú v budúcnosti. Vďaka patrí úplne všetkým.“

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - 1. FBC Florbal Trenčín 4:8 (2:4, 2:3, 0:1) 1:2

Góly: 3. Zajac Samuel, 18. Šuška Ján, 25. Potoček Matej, 37. Zajac Samuel - 1. Rendl Andrej, 13. Galajda Matej, 15. Kyselica Matúš, 19. Repka Jakub, 21. Rendl Andrej, 31. Bulejčík Tomáš, 38. Galajda Matej, 43. Galajda Matej
Návšteva: 115 divákov

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - 1. FBC Florbal Trenčín 7:8 pp (2:2, 4:4, 1:1, 0:1) 1:3

Góly: 11. Šuška Ján, 19. Korček Michal, 25. Korček Michal, 26. Korček Michal, 35. Šuška Ján, 37. Fatršík Michal, 48. Korček Michal - 3. Bulejčík Tomáš, 6. Galajda Matej, 22. Bulejčík Tomáš, 25. Košinár Filip, 27. Pavlíček Matúš, 37. Galajda Matej, 50. Mikolka Andrej, 63. Pavlíček Matúš
Návšteva: 70 divákov

EXEL Snipers Bratislava : FaBK ATU Košice 3:1 (stav série)

Hra sa počas víkendu preniesla do Košíc a boli to práve domáci, ktorí v dvanástej sekunde otvorili skóre, na čo síce v jedenástej minúte hostia reagovali, no domáci pridali v prvom dejstve ešte jeden gól. Košičania napokon zdolali hostí z Bratislavy rozdielom triedy-5:2, k čomu im dopomohol najmä brankár Peter Bretz s percentuálnou úspešnosťou 93.75%. V nedeľnom dueli sa viac darilo hráčom EXEL-u, ktorí zvíťazili 7:4. Po zápase sa pre sociálne siete vyjadril „Snajper“ Martin Vrábel: „Séria skončila víťazne, ale bola veľmi náročná fyzicky aj mentálne. Som veľmi rád, že sme z toho nerobili drámu a konečne sme predviedli dobrý kolektívny výkon. Súperom ďakujem za kvalitné zápasy a sériu.”

FaBK ATU Košice - EXEL Snipers Bratislava 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) 1:2

Góly: 1. Kubík Richard, 19. Meliška Zdenko, 22. Mackových Daniel, 40. Bednárik Jakub, 45. Cirbus Patrik - 11. Ponomarenko Bohdan, 40. Pacek Marek

FaBK ATU Košice - EXEL Snipers Bratislava 4:7 (0:1, 1:2, 3:4) 1:3

Góly: 21. Šima Marko, 47. Šima Marko, 47. Meliška Zdenko, 57. Dragoň Matúš - 4. Nyitray Samuel, 25. Pacek Patrik, 36. Nyitray Samuel, 43. Nevláčil Matej, 50. Lauko Martin, 56. Pacek Marek, 59. Pacek Marek
Návšteva: 77 divákov

V playoff semifinále si proti sebe zmerajú sily tieto dvojice:

FK Florko Košice : EXEL Snipers Bratislava

Východ verzus západ. Počas semifinále sa ukáže, ktorý z dvojice celkov si vybojuje miestenku do finále. „Snajpri“ síce nad lídrom základnej časti v tejto sezóne ešte nevyhrali, no v septembri minulého roka ich Košičania zdolali tesne, rozdielom jediného gólu-8:7. Oba tímy sú v kvalitnej forme, počas poslednej šestice zápasov našli svojho premožiteľa len raz. Najlepšími tímovými hráčmi v počte bodov sú Michal Bačišin-81 (Florko) a Marek Pacek-55 (EXEL Snipers). Prvé dvojkolo playoff semifinále sa odohrá počas víkendu-11., 12.3.2023.

FBK AS Trenčín : 1. FBC Florbal Trenčín

Boj o Trenčín ale zároveň aj o vstupenku do finále. V oboch vzájomných zápasoch sa viac darilo AS, no oba celky mali na svojom konte po základnej časti zhodný počet bodov (51) a veľké rozdiely nie sú ani v osobných štatistikách najlepších hráčov tímov. Obe družstvá za posledných 6 zápasov zvíťazili 4krát (raz po predĺžení).

Zdroje: Facebok FBC Mikuláš Prešov, Facebook AS Trenčín Florbal, web 1fbctrencin, Instagram Snipers Bratislava