Extraliga juniorov: Do finálovej série lepšie vstúpilo Florko

Prvé dvojkolo sa odohralo na pôde Košíc a boli to práve domáci, ktorí si počas víkendu na konto pripísali dve víťazstvá. 


Do sobotného stretnutia lepšie vstúpili práve domáci Košičania, ktorí v siedmej minúte viedli už 2:0, na čo síce hostia reagovali zásluhou Timoteja Kollára (2:1), Florko však na konci prvej dvadsaťminútovky viedlo 3:1. Druhé dejstvo taktiež patrilo domácim ktorí do šatní odchádzali za priaznivého stavu 6:1 a v poslednej tretine ho doplnili ďalšími tromi kúskami (9:1), zatiaľ čo Trenčania skóre upravili na konečných 9:2. K výhre Florka dopomohol najmä najproduktívnejší hráč zápasu Jakub Čekan, ktorý sa dokopy podieľal na siedmych góloch svojho tímu (5+2). 

MATCH CENTER | ZOSTRIH

Na obrázku môže byť 6 ľudí, stojaci ľudia a interiér

Hráč číslo 38-Jakub Čekan


Výherne naladení Košičania vošli úspešne aj do nedeľného duelu. Skóre otvorili už po 27 sekundách, hostia však gólovo udreli už o 19 sekúnd neskôr a to opäť zásluhou Timoteja Kollára, no domáci si náskok vziať nenechali a do šatní sa odchádzalo za stavu 5:1. Druhé dejstvo prinieslo o polovicu menej gólov a svetelná tabuľa po nej ukazovala skóre 7:2. Do poslednej dvadsaťminútovky vstúpili lepšie Trenčania, ktorí dvomi gólmi znížili náskok súpera na rozdiel triedy, Florko však hostí už k ďalšiemu zakončeniu nepustilo a skóre spečatilo na konečných 10:4. Do osobných štatistík si bilanciu 3+2 pripísal najproduktívnejší hráč zápasu v drese domácich Marek Bakajsa. 

MATCH CENTER | ZOSTRIH

Na obrázku môže byť 4 ľudia, stojaci ľudia a športujúci ľudia 


Košičania síce počas prvého dvojkola vybojovali výhodný mečbal, no už počas tohto piatku ich Trenčania vyzvú na domácej pôde, ktorí im len tak nič nedarujú. Odoberajte newsletter