Extraliga juniorov: Nedeľný duel medzi AS a Tsunami našiel svoje rozuzlenie až v predĺžení

Počas víkendu /18. a 19.2/ bolo na programe prvé dvojkolo playoff štvrťfinále najvyššej súťaže juniorov

FK Florko Košice : FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov 2:0

Obe stretnutia v metropole východu sa stali víťaznými pre domáce Florko s celkovým skóre 14:5. V sobotnom zápase domácim absentoval najproduktívnejší hráč Michal Bačišin, v zápase sa však vyznamenali trojbodoví Jakub Čekan (1+2) a Samuel Hurajt (3+0), zatiaľ čo v bráne tímu výrazne pomohol Daniel Komora. V nedeľnom dueli Florko zvíťazilo rozdielom triedy, k čomu im dopomohla najmä druhá tretina (3:0), zatiaľ čo v prvom a treťom dejstve hralo s Presovčanmi vyrovnane (1:1, 3:3).

FK Florko Košice - FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov 7:1 (2:0, 2:1, 3:0) 1:0

Góly: 1. Čekan Jakub, 16. Hurajt Samuel, 28. Hurajt Samuel, 30. Čekan Juraj, 55. Hurajt Samuel, 58. Lazor Alex, 60. Jančok Oliver - 38. Minich Jakub

Návšteva: 112 divákov

FK Florko Košice - FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov 7:4 (1:1, 3:0, 3:3) 2:0

Góly: 11. Lazor Alex, 22. Bakajsa Marek, 31. Hurajt Samuel, 36. Hurajt Samuel, 45. Čekan Juraj, 46. Čekan Jakub, 60. Bačišin Michal - 17. Paučo Matej, 58. Plavčan Samuel, 60. Kandráč Štefan, 60. Minich Jakub
Návšteva: 46 divákov

FBK AS Trenčín : Tsunami Záhorská Bystrica 2:0

V sobotu Trenčania zdolali súperov z Tsunami so skóre 11:5. Po zápase sa tréner AS Trenčína Lukáš Kuzl pre sociálne siete vyjadril: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Už v 12. minúte sme vyhrávali o 5 gólov. Následne sme už len kontrolovali hru, a pridali zopár ďalších gólov. Keďže očakávame v tejto sérii ťažké zápasy, do hry sme zapojili všetkých 18 hráčov. Súper v tretej tretine vďaka trom rýchlym gólom pohrozil, a dostal sa na „dostrel“. Po následnom timeoute sme súpera opäť herne prevýšili a dokráčali k výhre 11:5.“ V nedeľnom zápase bolo Tsunami pre Trenčanov náročným orieškom a v 55. minúte dokonca viedlo 5:4, AS sa však vrátilo do hry vyrovnávajúcim gólom 42 sekúnd pred koncom zápasu a následne v predĺžení skóroval Marek Oriešek, vďaka čomu Trenčín zvíťazil 6:5.

FBK AS Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica 11:5 (6:0, 2:1, 3:4) 1:0

Góly: 5. Jaššo František, 9. Bielik Timotej, 11. Strieženec Matúš, 13. Oravec Šimon, 15. Královič Gabriel, 18. Královič Gabriel, 32. Kollár Timotej, 33. Vrana Filip, 53. Kollár Timotej, 57. Kollár Timotej, 57. Bielik Timotej - 22. Szombath Oliver, 42. Tvrdoň Matúš, 44. Tvrdoň Matúš, 48. Báb Viktor, 51. Kotian Alexander

FBK AS Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica 6:5 pp (2:1, 1:1, 2:3, 1:0) 2:0

Góly: 6. Vrana Filip, 18. Královič Gabriel, 27. Bielik Timotej, 46. Malík Matúš, 60. Královič Gabriel, 66. Oriešek Marek - 12. Baláž Michal, 30. Veselovský Martin, 42. Kotian Alexander, 42. Baláž Michal, 55. Kompan Martin

FBC Florbal Trenčín : FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 1:1

Mesto pod hradom Matúša Čaka Trenčianskeho hostilo prvé dve stretnutia Žilinčanov a domáceho celku 1. FBC. Počas soboty sa podarilo zvíťaziť práve domácim rozdielom triedy, za čo vďačili najmä poslednej dvadsaťminútovke (3:0), prvé dve tretiny skončili vyrovnane (1:1, 1:1). Najefektívnejším hráčom zápasu bol Žilinský útočník Samuel Šútora (2+0). V nedeľu sa karty obrátili a zápas prevzali do vlastných rúk „Kobylky“, ktoré súperovi strelili 6 gólov, zatiaľ čo brankár Tadeáš Tokarčík si pripísal čisté konto.

1. FBC Florbal Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) 1:0

Góly: 8. Galajda Matej, 35. Šálek Bystrík, 44. Cifranič Filip, 45. Brída Tomáš, 46. Rendl Andrej - 16. Šútora Samuel, 24. Šútora Samuel
Návšteva: 113 divákov

Góly: 35. Bulejčík Tomáš - 11. Sabol Adam, 28. Tichý Marek, 31. Šuška Ján, 37. Šuška Ján, 49. Habrún Jakub, 58. Šútora Samuel
Návšteva: 127 divákov

EXEL Snipers Bratislava : FaBK ATU Košice 2:0

Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica priniesla 2 víťazstva Bratislavčanov so skóre 19:8. V sobotu sa so šiestimi bodmi stál najlepším hráčom zápasu „Snajper“ Bohdan Ponomarenko (5+1), zatiaľ čo v nedeľnom dueli sa najviac darilo jeho spoluhráčovi-brankárovi Dávidovi Štetákovi  percentuálnou úspešnosťou 91.67%, ktorý vychytal 22/24 striel. Obranca Bratislavčanov Daniel Jáger sa po zápase pre sociálne siete vyjadril: „Veľmi skúsene zahraté zápasy, no nesmieme sa však uspokojiť a ideme ďalej, pretože nás čaká ešte dlhá cesta. Súperovi, samozrejme, ďakujeme za zápas.“

EXEL Snipers Bratislava - FaBK ATU Košice 10:4 (5:2, 3:1, 2:1) 1:0

Góly: 2. Ponomarenko Bohdan, 6. Nyitray Samuel, 13. Ponomarenko Bohdan, 15. Vrábel Martin, 16. Ponomarenko Bohdan, 21. Nyitray Samuel, 34. Vrábel Martin, 40. Ponomarenko Bohdan, 44. Ponomarenko Bohdan, 51. Pacek Marek - 7. Dragoň Matúš, 17. Meliška Zdenko, 28. Kovalčík Samuel, 46. Bednárik Jakub
Návšteva: 52 divákov

EXEL Snipers Bratislava - FaBK ATU Košice 9:4 (4:1, 3:1, 2:2) 2:0

Góly: 3. Jáger Daniel, 4. Sedliak Matej, 6. Pápay Alex, 8. Nyitray Samuel, 31. Pacek Marek, 32. Bútora Martin, 39. Pacek Marek, 48. Pauhof Tobias, 52. Pacek Marek - 17. Dragoň Matúš, 37. Cirbus Patrik, 45. Gburík Matúš, 55. Gburík Matúš
Návšteva: 36 divákov

Najbližšie zápasy Extraligy juniorov sú na programe už tento víkend.

Zdroje: Instagram FBK AS Trenčín, Instagram Snipers Bratislava