Extraliga juniorov: Playoff semifinále má za sebou prvé dvojkolo, tesné víťazstvá si pripísali AS a Snipers

Mesto pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho spoznalo víťaza prvého duelu až po predĺžení, zatiaľ čo v druhom zápase padlo o 10 gólov menej. "Snajprom“ sa darilo na pôde Košíc, no výsledky boli v oboch zápasoch tesné.

FK Florko Košice : EXEL Snipers Bratislava (stav série) 0:2

Domáci Košičania v sobotnom dueli otvorili skóre počas ôsmej minúty zásluhou Mareka Bakajsu a po vyrovnávajúcej gólovej odpovedi zo strany hostí reagovali navýšením stavu na 3:1 vo svoj prospech. V druhej tretine sa hostia po troch góloch síce ujali vedenia, no domáci v 39. minúte vyrovnali na 4:4. Posledné dejstvo gólovo otvorili „Snajpri“ zatiaľ čo Florko v 49. minúte stav opät vyrovnalo (5:5), no v rovnakej minúte sa presadil aj útočník Snipers Martin Vrábel, vďaka čomu jeho družstvo zvíťazilo 5:6. Najlepším hráčom duelu sa stal päťbodový domáci hráč-Marek Bakajsa (4+1)

Florko vošlo do nedeľného zápasu dvomi gólmi, zatiaľ čo „Snajpri“ využili posledné 4 minúty prvej tretiny vo svoj prospech a skórovali 3krát (2:3). V prostrednom dejstve padol jeden gól a jeho autorom bol útočník Florka Samuel Hurajt (3:3). Posledná dvadsaťminútovka priniesla poriadnu gólovú prestrelku, ktorej výsledkom bolo 10 strelených gólov. Bod po zápase napokon brali hostia zo Snipers, ktorí zvíťazili 7:9. Po dueli sa pre sociálne siete vyjadril „Snajper“ Tobias Pauhof: „Podľa mňa sme tento zápas zvládli výborne. Všetci robili to čo mali a dodržiavali systém. Zo začiatku sme hrali so súperom vyrovnanú partiu, ale záver zápasu ukázal, že sme boli lepšie pripravení na tento víkend. Domov sa vraciame výherne nastavení a súperovi ďakujeme za dva kvalitné zápasy“.

FK Florko Košice - EXEL Snipers Bratislava 5:6 (3:1, 1:3, 1:2) 0:1

Góly: 8. Bakajsa Marek, 14. Kandráč Kamil, 16. Bakajsa Marek, 39. Bakajsa Marek, 49. Bakajsa Marek - 12. Lauko Martin, 24. Ponomarenko Bohdan, 33. Pacek Marek, 35. Pacek Patrik, 45. Parina Markus, 49. Vrábel Martin
Návšteva: 57 divákov

FK Florko Košice - EXEL Snipers Bratislava 7:9 (2:3, 1:0, 4:6) 0:2

Góly: 3. Čekan Juraj, 14. Hurajt Samuel, 26. Hurajt Samuel, 48. Komarovský Adrián, 52. Petruška Tomáš, 57. Čekan Juraj, 59. Lazor Alex - 17. Pacek Patrik, 18. Ponomarenko Bohdan, 20. Vrábel Martin, 41. Lauko Martin, 42. Ponomarenko Bohdan, 48. Pacek Marek, 48. Pacek Patrik, 49. Pacek Marek, 59. Lauko Martin
Návšteva: 110 divákov

FBK AS Trenčín : 1. FBC Florbal Trenčín (stav série) 2:0

Boj o Trenčín a zároveň miestenku do finále začal sobotným zápasom, v ktorom už počas prvej tretiny mohlo 135 divákov vidieť 8 gólov, z ktorých 5 padlo zásluhou florbalistov z 1. FBC (3:5). AS síce v prostrednom dejstve síce dvakrát znížil, no ich súperi si aj naďalej držali dvojgólový náskok (5:7). Tretie dejstvo však florbalisti z AS prevzali do vlastných rúk a dvomi gólmi zabezpečili presun hry do predĺženia, v ktorom sa presadili zásluhou Matúša Malíka a pripísali si tak prvý bod (8:7 pp). Najefektívnejšími hráčmi v zápase sa stali: Timotej Kollár (AS, 1+4) a Tomáš Bulejčík (1. FBC, 1+4).

V nedeľnom zápase padlo síce menej gólov, čo však hre neubralo na napínavosti. Po prvej tretine bol stav vyrovnaný 1:1, zatiaľ čo v tej druhej pridal gól AS zásluhou Matúš Malíka (2:1). V poslednom dejstve najprv AS zvýšil náskok o 2 góly (3:1), zatiaľ čo 1. FBC necelé 4 minúty pred koncom upravilo zásluhou Tomáša Bulejčíka skóre na konečných 3:2. Po prvých dvoch zápasoch playoff semifinále sa pre sociálne siete vyjadril tréner AS-Lukáš Kuzl: „Súpera dobre poznáme, čo nám pomohlo sa dobre takticky pripraviť. No toto platí aj na druhej strane, a preto sme vedeli, že nás nečakajú ľahké zápasy. V prvom sa nám podarilo dať dva rýchle góly. No potom sme sa akoby uspokojili a súpera kontaktný gól nakopol. Po dvoch tretinách sme tak prehrávali dvojgólovým rozdielom. V tretej tretine sme však ukázali viac fyzických síl, čo prinieslo dva góly. Zápas nakoniec rozhodol v predĺžení skvele hrajúci Matúš Malík. V druhom zápase sme si výsledok strážili. Po zodpovednom výkone sa nám opäť podarilo vyhrať a stav série 2:0 nás veľmi teší“.

FBK AS Trenčín - 1. FBC Florbal Trenčín 8:7 pp (3:5, 2:2, 2:0, 1:0) 1:0

Góly: 4. Velek Brunko, 5. Malík Matúš, 16. Malík Matúš, 23. Královič Gabriel, 29. Krecháč Adam, 47. Krecháč Adam, 55. Kollár Timotej, 63. Malík Matúš - 7. Galajda Matej, 15. Bulejčík Tomáš, 15. Repka Jakub, 18. Cifranič Filip, 20. Galajda Matej, 26. Galajda Matej, 31. Galajda Matej
Návšteva: 135 divákov

FBK AS Trenčín - 1. FBC Florbal Trenčín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) 2:0

Góly: 5. Malík Matúš, 32. Malík Matúš, 41. Velek Brunko - 11. Galajda Matej, 57. Bulejčík Tomáš

Ďalšie kolo playoff semifinále je na programe už túto sobotu.

Zdroje: Instagram snipersbratislava, Instagram fbkastrencin