FBC Senica. Nový klub na florbalovej mape Slovenska

Slovenská florbalová mapa sa neustále rozrastá o nových klubových zástupcov a florbalom to bude naplno žiť už aj v Senici 

FBC Senica alebo aj senické pumy. Tak znie názov nového klubu na florbalovej mape Slovenska, za ktorého vznikom stojí Jaroslav Brečka. Hlavnou motiváciou pre vznik klubu v Senici bol fakt, že v tomto meste chýbal mužský florbalový tím a hráči, ktorí majú ambíciu hrať florbal súťažne a pracovať na sebe, museli za florbalom cestovať do Česka alebo iných miest. 

Klub chce dať senickým florbalistom možnosť zúčastniť sa súťaží a prispieť tak k rozvoju športu v meste. Na slovenskej florbalovej mape máme 88 florbalových klubov, z toho len 7 v Trnavskom samosprávnom kraji a v okrese Senica nebol až do vzniku FBC ani jeden klub. 

V logu FBC Senica sú použité mestské a štátne farby a zároveň zviera - "legendárna" senická puma. 

 


Mládež ako základ "pyramídy" rozvoja

Klub aktuálne pôsobí v regionálnej lige TFL, ktorá slúži ako tzv. "predskúška" pred ostrým štartom v súťaži pod hlavičkou SZFB. Pravidelné tréningy a práca v klube by sa mali začať ukazovať od budúcej súťažnej sezóny 2. mužskej ligy. Neoddeliteľnou súčasťou florbalového rozvoja je práca s mládežou a preto v FBC Senica plánujú poskytnúť tréningový priestor mladým talentom a záujemcom o florbal v meste a okolí. Klub pracuje na založení detských a mládežníckych kategórií od 5 do 15 rokov, teda od prípravky až po dorast. Spolupracovať pri tom budú aj so základnými školami a aj s klubom Florbal Hodonín. Nábor plánujú spustiť do konca tohto roka. 

FBC Senica zároveň od budúcej sezóny vytvorí mužský B tím, s ktorým plánujú pôsobiť v TFL alebo inej regionálnej súťaži. 


Vítame FBC Senica v slovenskej florbalovej rodine. Držíme palce na náročnej ceste rozvoja klubu a prajeme veľa úspechov na ihrisku ale aj mimo neho. Odoberajte newsletter