Florbal vo Švajčiarsku opäť ožíva

Najvyššie florbalové súťaže vo Švajčiarsku sa pomaly opätovne rozbiehajú. Slovenskí fanúšikovia sa tak môžu tešiť na zápasy Michala Dudoviča, Ronalda Gašparíka či Kataríny Klapitovej.

 

Sezóna vo Švajčiarsku bola prerušená od 23. októbra minulého roka. Všetky zápasy mužskej i ženskej NLA sa budú hrať za prísnych hygienických opatrení. Všetci hráči, realizačné tímy a rozhodcovia budú musieť každý týždeň absolvovať rýchlotesty v súvislosti s prípadnou prítomnosťou koronavírusu. Fanúšikovia majú vstup na tribúny zakázaný.

 

V ženskej najvyššej súťaži sa jeden zápas odohral už včera, Zollbruck zvíťazil nad domácim tímom Bern-Burgdorf 7:1. Mužská NLA dnes pokračuje troma zápasmi 6. kola. V akcii by mal byť aj náš reprezentant Ronald Gašparík, ktorého Waldkirch-St. Gallen nastúpi od 20.00 h na palubovke UHC Uster. Zajtra je na programe šláger o čelo tabuľky, prvý SV Wiler-Ersigen s Michalom Dudovičom od 17.00 h hostí druhý Grasshopper Club Zürich. V nedeľu na pôde Zürichu nastúpi od 16.00 h Waldkirch-St. Gallen, o hodinu neskôr sa začne súboj SV Wiler-Ersigen - Tigers Langnau.

 

Švajčiarska najvyššia súťaž žien cez víkend pokračuje 8. a 9. kolom. Družstvo Kataríny Klapitovej Piranha Chur, ktoré je na prvom mieste poradia, najprv nastúpi v sobotu od 18.00 h na pôde tímu Unihockey Berner Oberland a v nedeľu v rovnakom čase absolvuje ďalší vonkajší duel proti Wizards Bern Burgdorf.Odoberajte newsletter