Florbalistkou roka je opäť Ferenčíková

Rok sa s rokom zišiel, píše sa nová dekáda, no na pozícii Florbalistky roka sa nachádza tá istá hráčka ako vlani. Svoje miesto na čele si v hlasovaní trénerov, zástupcov klubov či médií obhájila reprezentantka SR Denisa Ferenčíková, ktorá si oblieka dres českého 1. SC Tempish Vítkovice.

 

V hodnotenej sezóne 2019/2020 odohrala v základnej časti českej najvyššej súťaže 20 stretnutí s bilanciou 41 bodov za 27 gólov a 14 asistencií. V nedokončenom play-off pridala dva štarty a štyri body (2+2). „V prvom rade by som chcela poďakovať všetkým, ktorí za mňa hlasovali. Je to pre mňa určite odmena za prácu v minulom roku, a taktiež výzva do tejto sezóny udržať si výkonnosť a byť ešte lepšia. Toto víťazstvo som, samozrejme, nečakala. Myslím si, že je veľa šikovných florbalistiek, ktoré podávali minulú sezónu vynikajúce výkony a tiež by si toto ocenenie zaslúžili,“ povedala Denisa Ferenčíková pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

 

Vítkovice si, už tradične, brúsili zuby na boj o titul. Zápasy o pozíciu majstra Českej republiky sa napokon neuskutočnili. Individuálne ocenenie je za to slabá náplasť. „Útechou by som to nenazývala. Minulá sezóna mala veľmi nepríjemný koniec, ktorý si určite nikto neprial, ale je pred nami nový ročník, ktorý, dúfam, bude krajší a hlavne dlhší. Tímové úspechy boli pre mňa vždy na prvom mieste a hoci tie individuálne vždy potešia, nenahradia vidieť radosť ostatných spoluhráčok po zisku titulu,“ uviedla 29-ročná útočníčka.

 

„Sezónu 2019/2020 by som hodnotila pozitívne. Po základnej časti sme skončili na 1. mieste, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako kľúčové, tým že sezóna bola ukončená predčasne. Troška ma mrzia majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku, kde sme mohli celý tím predviesť lepšie výkony,“ dodala stálica slovenskej reprezentácie.

 

Ako bolo už skôr uvedené, anketu Florbalistka roka ovládla druhýkrát po sebe. V čom boli uplynulé dva ročníky iné a v čom podobné? „Podľa mňa boli obe sezóny úplne odlišné. V ročníku 2018/2019 som hrala vo fínskom Classicu a v sezóne 2019/2020 som už znova bola vo Vítkoviciach. Rovnaké to bolo jedine v tom, že v každom tíme odo mňa očakávali výborné výkony.“

 

V hlasovaní získala viac bodov ako reprezentačné spoluhráčky Alžbeta Ďuríková a Michaela Šponiarová, ktoré obsadili zvyšné „medailové“ pozície. „Miška aj Betka sú hráčky svetovej kvality a myslím si, že by si tiež zaslúžili ocenenie najlepších florbalistiek. Avšak sú ešte mladé a verím, že svoje kvality ešte predvedú ďalšie roky a zahrajú si v nejakom top tíme vo Švédsku,“ uzavrela Ferenčíková, ktorá na svetovom šampionáte vo Švajčiarsku dosiahla na métu 100 zápasov v národnom tíme.

 

Konečné poradie ankety Florbalistka sezóny 2019/2020:

1. miesto: Denisa Ferenčíková (1. SC Tempish Vítkovice, ČR)
2. miesto: Michaela Šponiarová (SC Classic Tampere, FIN)
3. miesto: Alžbeta Ďuríková (SC Classic Tampere, FIN)Odoberajte newsletter