Florbalová Akadémia Martin vyhrala Turnaj mládeže dorastencov

Malý zázrak. Tak nazval tréner víťazného tímu z Martina - Milan Chochula úspech jeho tímu na Turnaji mládeže dorastecov. Florbalová Akadémia Martin prešla turnajom v Prešove bez zaváhania a z regionálnej ligy to dotiahla až k víťazstvu na tomto turnaji 

V rovnakom termíne ako MSR dorastencov sa v Prešove uskutočnil Turnaj mládeže v tejto kategórii. Turnaj je určený pre tímy, ktoré sa z 1. ligy dorastencov nedostali na vrcholný turnaj do Trenčína a tímy z regionálnych súťaží dorastencov. Najlepšie sa v Prešove darilo Martinu, ktorý ani raz nezaváhal a postupne zdolal všetkých súperov. V základnej skupine B si zverenci Milana Chochulu poradili s Banskou Bystricou, Lido Bratislava a Trnavou, ktorá čakala Martinčanov aj v semifinále. Finále proti Dubnici začali lepšie hráči Martina, keď vyhrali prvú časť hry 3:0. Súper ale predviedol v druhej tretine gólový obrat a po 40. minútach viedla Dubnica 7:5. Nešťastný vlastný gól Dubnice odštartoval záverečnú tretinu a naštartoval obrat tentokrát na strane Martina, ktorý po výhre 9:8 získal výhru na Turnaji mládeže dorastencov. 

Viac nám o turnaji a celej sezóne prezradil tréner Florbalovej Akadémie Martin - Milan Chochula. 

"Veľmi si cením tento úspech, ktorý je v našich skromných podmienkach malým zázrakom."

Milan Chochula - tréner Florbalovej Akadémie Martin


"Našim prvým cieľom v kategórii dorast bol postup z regionálnej ligy do 1. ligy dorastencov. To sa nám podarilo a tak sme sa potom bili v divízii Východ o postup na áčkové Majstrovstvá Slovenska. Žiaľ, postup nám unikol o jeden bod a tak sme hrali, tak ako v minulej sezóne Turnaj mládeže. V Prešove sme chceli vylepšiť vlaňajšie tretie miesto. To sa nám napokon aj podarilo. V základnej skupine sme postupne zdolali Banskú Bystricu 9:4 Lido Bratislava 7:5 aj Trnavu 11:5. Postúpili sme priamo do semifinále kde sme opäť narazili na Trnavu. Po víťazstve 8:2, sme sa vo finále stretli s Dubnicou nad Vahom. V prvej tretine sme si vvtvorili sľubný trojgólový náskok ale v druhej časti spustil náš súper kanonádu. V rozpätí šiestich minút sme inkasovali päť gólov. No nevzdali sme to a v záverečnej tretine sme zlepšeným výkonom opäť zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Dubničania síce v závere znížili na rozdiel jedného golu ale vyrovnať sa im už nepodarilo. A tak sme sa po záverečnom hvizde tešili z víťazstva 9:8 i z cennej trofeje. Chcem sa poďakovať chlapcom za nádherné tri florbalové dni, počas ktorých predviedli kvalitné výkony. Rovnako aj mojim asistentom Rudovi Kralovanskému a Jožovi Purdovi, ako aj všetkým rodičom za pomoc aj podporu. Veľmi si cením tento úspech, ktorý je v našich skromných podmienkach malým zázrakom."


Kompletné výsledky Turnaja mládeže dorastencov


Víťazi Turnaja mládeže dorastencov - Florbalová Akadémia Martin


2. miesto obsadila ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom


Z 3. miesta sa tešili domáci hráči FBC Mikuláš Prešov


Fotogaléria

Ďalšie články


Odoberajte newsletter