Florbalové zápasy mládeže fungujú aj v tomto období

Hoci len on-line, ale aj to je príjemný doplnok ku klasickým tréningom klubov cez internet. Desiatky detí z rôznych častí Slovenska a Česka sa pravidelne stretávajú prostredníctvom internetu a v kategóriách prípraviek až starších žiakov spoločne cvičia kondičné a florbalové cvičenia.

 

„S družstvami žiakov, ktoré v Tsunami Záhorská Bystrica vediem, sme trénovali počas uzávery v on-line prostredí tak, ako aj v iných kluboch. Napadlo mi, že okrem takéhoto typu cvičení, by sme si mohli v rámci kamarátstva aj zasúťažiť, a preto sme začali so stretnutiami najprv medzi deťmi a ich rodičmi a potom medzi viacerými družstvami nášho klubu,“ povedal hlavný organizátor Stanislav Hujo, tréner mládeže v Tsunami Záhorská Bystrica.

 

Spolu s ďalším trénerom mládeže v Tsunami Jurajom Hvozdíkom dali dokopy zápasy, v ktorých si deti merajú svoje sily v troch kondičných cvičeniach a troch florbalových zručnostiach. Zápasy sa postupne rozrástli aj o chlapcov aj dievčatá mimo Záhorskú Bystricu či Bratislavu. Ich tréneri tiež prispeli skvelými nápadmi k tomu, aby sa stretnutí zúčastňovalo v jednom týždni už viac ako 140 detí zo štyroch rôznych klubov. V súčasnosti to vyzerá tak, že počas obdobia, kým bude možné pravidelne hrať florbal v telocvičniach a vo väčších skupinách, pri týchto počtoch neostane a ku klubom Tsunami Záhorská Bystrica, FK Florko Košice, FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina a Bulldogs Brno sa pridajú deti aj z iných miest.

 

Pretože podľa vyjadrenia Martina Kopejtka, trénera mládeže v FK Florko Košice: „Zmyslom týchto on-line stretnutí nie je hľadať víťazov, ale snaha aj takýmto spôsobom udržať chuť mládeže zabávať sa florbalom.“ Deti si v klubových dresoch chuť udržiavajú v spomínaných troch kondičných cvičeniach, ktoré všetky spolu cvičia počas 30 sekúnd až jednej minúty. Po každom cvičení nasleduje krátke spočítanie, vyhodnotenie a hneď sa ide na ďalšie cvičenie. Po skončení kondičnej časti nasleduje tiež trojdielna florbalová časť, v ktorej sa cvičí v minútových intervaloch konkrétna florbalová zručnosť. „Deti sú súťaživé a touto formou si môžu navzájom porovnávať svoje kondičné a florbalové schopnosti,“ pridáva sa tréner mládeže Grasshoppers Daniel Baránek a pokračuje: „Keď už nie v hale, tak aspoň takto sa môžu stretávať florbaloví rovesníci zo Žiliny, Záhorskej Bystrice, Košíc a Brna."

 

A ako vnímajú skákanie, miešanie, driblovanie samotné dievčatá a chlapci? Slovami niektorých z nich:

 

Ivka Tučeková (Grasshoppers): „Sú to zábavné a motivujúce stretnutia. Keď už nemôžem byť s kamarátmi v hale, tak som rada, že sa môžem zúčastňovať týchto aktivít.“

 

Max Novák (Grasshoppers): „Online zápasy sa mi veľmi páčia. Je to pre mňa výzva a zároveň aj zábava. Teší ma, keď sa nám darí ako tímu.“

 

Michal Majoroš (Florko): „Určite by som si už radšej zahral v hale, ale aj takýto online tréning je fajn. Vidím svojich spoluhráčov a viem si porovnať ako som na tom kondične."

 

Jozef Chamraz (Tsunami): „Veľmi sa mi páči, že hráme proti ostatným tímom. Môžeme si takto s nimi zmerať sily, aj keď sme doma. Takto zisťujem v čom sa mám zlepšiť.“

 

Svoj účel teda tieto cvičenia spĺňajú. Deti majú motiváciu na sebe pracovať a sú rady, že sa stretnú s inými deťmi. Správne to pomenovali aj mladí tréneri z Florka Martin Kátlovský a Patrik Pelegrín, ktorí v podstate zhodne tvrdia: „Hráči a hráčky si zábavnou formou môžu zmerať svoje sily a v tomto pre ne najsenzitívnejšom období z hľadiska učenia sa aj rozvíjať pohybové schopnosti, florbalové zručnosti, pretože kvalitný tréning robí MAJSTRA!“



Odoberajte newsletter