Florko sa chce posilniť na každom poste

Florko Košice v predčasne ukončenej sezóne obsadilo v extralige mužov tretie miesto. V budúcom ročníku chcú východniari toto umiestnenie aspoň zopakovať a preto v lete nezaháľajú a poctivo sa pripravujú na štart súťaže. Podrobnosti prezradil najskúsenejší hráč Florka Lukáš Blaško.

 

„Ostatný ročník je ťažké hodnotiť, keďže sa skončil posledným zápasom základnej časti. V nej sme obsadili 3. miesto, s čím viac menej bola spokojnosť, nakoľko sme chceli play-off začínať doma. Sezóna bola ukončená pred jej vyvrcholením a tak je zbytočné rozoberať, čo by bolo ak by sa hralo play-off,“ vrátil sa späť k nečakanému a smutnému záveru sezóny 2019/2020 Lukáš Blaško.

 

Keďže uplynulý ročník sa uzavrel bez odohrania najprestížnejšej časti, tímom nezostáva nič iné, iba sa z neho poučiť a zamerať sa na nasledujúcu sezónu. „Vo viacerých zápasoch sme trpeli na výpadky hráčov z dôvodov dlhodobejších zranení. Veríme, že v tomto ročníku sa to zmení a budú nás obchádzať zranenia. Veľký priestor dostávali juniori, či dokonca dorastenci. V tomto by sme určite chceli pokračovať, no všetko záleží na prístupe hráčov, a samozrejme, aj ich výkonnosti,“ povedal skúsený florbalista.

 

Tak ako v ostatných extraligových družstvách, aj v Košiciach je už letná príprava v plnom prúde. „Letná príprava pre mužov ,ale aj juniorov, prebieha už druhý rok pod vedením kondičnej trénerky p. Slafkovskej a p. Sisíka. Striedame atletický ovál, mestský park, ale aj halu tak, aby sme boli čo najlepšie pripravení na začiatok súťaže. Tak to bude až do konca augusta. Prvé dva septembrové týždne budeme pokračovať už len v hale,“ priblížil Blaško.

 

Florku sa podarilo udržať pohromade kostru vlaňajšieho kádra, ktorú chcú vhodne doplniť. „V každom športe sa dejú menšie či väčšie zmeny v kádroch a inak to nieje ani u nás. Trénerom zostáva Pavol Blaško. V družstve už nepokračuje Resler, ktorý študoval v Košiciach, Kočkár odišiel za štúdiom do Dánska, a rovnako aj Dominik Vrábeľ, ktorý takisto odchádza za štúdiom mimo Košíc a bude nastupovať v najbližšom ročníku v družstve 1. FBC Trenčín. Zvyšok našich kmeňových hráčov pokračuje u nás.“

 

„Čo sa týka príchodov, zatiaľ sme sa dohodli na pokračovaní hosťovania s Tomášom Jančárom zo SNV, hosťovanie sa zmenilo na prestup u Braňa Petruša z Lipán. Ďalších 5 hráčov s extraligovými skúsenosťami prejavili záujem pôsobiť u nás, resp. dvaja už u nás aj pôsobili. Ich príchod je v riešení, a tak ich mená si zatiaľ necháme pre seba. Prezradím len, že ide o hráčov na každý post. Šancu zabojovať o miesto v tíme dostávajú v príprave aj niekoľkí juniori, ale aj hráči, ktorí už prvý rok nepatria vekom k juniorom,“ uzavrel Lukáš Blaško.


Ďalšie články


Odoberajte newsletter