Jedenásty svetový šampionát junioriek už od 8. mája

Päť dní nabitých florbalom na vrchole reprezentačného cyklu junioriek. Fínske mesto Lahti privíta najlepšie svetové tímy na 11. Majstrovstvách sveta junioriek vo florbale.

Slovenky čakajú v základnej skupine A zápasy proti Česku, Lotyšsku a Švajčiarsku. Nadviazať budú chcieť na dobré výsledky a výkony na februárovom Polish Cupe a základným cieľom bude obhajoba 5. miesta


V pondelok ráno naberie slovenská reprezentácia junioriek smer Lahti, kde ju od stredy čaká ostrý štart Majstrovstiev sveta proti Česku s ktorým na poslednom svetovom šampionáte v Poľsku odohralo výborný zápas a prehralo o dva góly 6:8. Zápasové tempo šampionátu je neúprosné a dievčatá odohrajú zápasy v rýchlom slede. 

Kompletný program šampionátu nájdete TU

Fínsko bude hostiť šampionát junioriek druhýkrát v histórii. V roku 2004 sa tu konali vôbec prvé Majstrovstvá sveta danej kategórie meste Tampere. Svetový šampionát si zahrá 16 tímov, ktoré sú rozdelené do štyroch skupín. Slovensku patrí v rebríčku IFF 5. miesto. 

PROGRAM SKUPINY A


Nemáme čo stratiť 

Vo Fínsku nebude mať čo tím pod vedením Dušana Ďuríčka a Michala Jedličku stratiť. 

"Nemáme čo stratiť môžme len získať. V prvom rade sa musíme sústrediť na zápas s Lotyšskom, ktorý nás posúva minimálne do hry o 5. miesto, ktoré by sme chceli obhájiť. Skúsenosti so súpermi máme minimálne, lebo sa stretávame proti sebe až na samotných MS. Okrem toho je pre nás dôležité nájsť v tomto našom družstve ďalšie mladé hráčky, ktoré sa môžu posunúť medzi ženy. V našej skupine sú určite favoritky Češky a Švajčiarky ale aj pred rokom sme s našimi susedmi odohrali dobrý zápas a prehrali len o dva góly." predstavil ambície tímu pred šampionátom tréner Dušan Ďuríček. 


NOMINÁCIA REPREZENTÁCIE JUNIORIEK: 

Majstrovstvá sveta v Lahti (Fínsko), 8. - 12. mája 

Brankárky: Daniela Zvarová (ŠK Harvard Partizánske), Romana Veleková (NTŠ FK - ZŠ Nemšová)

Obrankyne: Patrícia Kypusová (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Aneta Mária Petríková (ŠK Harvard Partizánske), Timea Holekšiová (Športový klub Modra), Veronika Tvrdá (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Barbora Vargová (Floorball Academy Trnava), Eszter Szőcs (FBK Galanta United) 

Útočníčky: Hana Vendžurová (NTŠ FK - ZŠ Nemšová), Klaudia Chúpeková (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Silvia Šamajová (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Zdenka Mária Bosá (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Alexandra Kopčeková (ŠK Slávia SPU DFA Nitra), Nikol Drábeková (Floorball Uri - SUI), Ema Varošová (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Natália Brídová (ŠK Harvard Partizánske), Lenka Červená (ŠK Harvard Partizánske), Zuzana Mrázová (NTŠ FK - ZŠ Nemšová), Timea Kulová (NTŠ FK - ZŠ Nemšová), Sophia Sabolová (FbK Kométa Spišská Nová Ves)


Prečítajte si aj predstavenie tímov skupiny A aj s TOP hráčkami slovenského tímu - Predstavenie tímov skupiny A


Sprievodné aktivity, vstupenky a prenosy

Organizátori podujatia si pre návštevníkov a divákov pripravili aj rôzne sprievodné aktivity ako napr. Školský deň, Rodinný deň, sledovanie prenosu z Eurovízie, so svetovým šampionátom junioriek bude počas víkendu 11.-12. mája prebiehať aj prvý svetový šampionát v 3x3 florbale a všetko vyvrcholí nedeľnými zápasmi o bronz a tituly. 

Denné aktivity počas MS v Lahti

___

Vstupenky

Ak ešte plánujete prísť povzbudiť naše dievčatá osobne do Fínska, stále máte možnosť zakúpenia tzv. denných vstupeniek.

Všetko info nájdete TU.


Prenosy zo šampionátu budú opäť dostupné v aplikácii IFF. Ide o spoplatnené prenosy a je tu možnosť zakúpenia balíku na všetky zápasy MS junioriek v Lahti. Aplikácia je dostupná pre iOS aj pre Android a zaregistrujete sa do nej cez tento LINK.


Sledujte fínske dobrodružstvo spolu s nami na našich sociálnych sieťach. Odoberajte newsletter