Juniorov čaká sústredenie v Košiciach. Na programe aj priateľský zápas proti slovenskej U17

Februárový asociačný termín využije naplno aj naša juniorská reprezentácia. Výber 25 hráčov a 4 brankárov absolvuje sústredenie v Košiciach. V Hádzanárskej hale čaká zverencov Jakuba Horeckého od piatku 2. februára do nedele 4. februára bohatá porcia tréningov, porád a taktiež konfrontácia s výberom Slovenska U17

Čo čaká hráčov počas trojdňového zrazu, aké má od neho očakávania samotný trénersky štáb ale aj to, ako pokračuje spolupráca s mužskou reprezentáciou a rovnako s reprezentačným výberom U17 nám prezradil hlavný tréner slovenských juniorov Jakub Horecký. 

"Počas najbližšieho zrazu sa budeme opäť venovať implementácii herných návykov moderného florbalu do hry. Budeme sa venovať aj individuálnym detailom pri jednotlivých herných činnostiach. Na zraze nás čaká aj konfrontačný zápas proti nášmu výberu U17, kde budeme chcieť všetku doterajšiu prácu na kempoch pretaviť na ihrisko. Sezóna je plne rozbehnutá a preto očakávame, že chalani prídu na zraz dobre pripravení fyzicky, technicky ako i mentálne."

Prepojenie a spolupráca medzi reprezentačnými výbermi pokračuje naďalej a vo výbere mužskej reprezentácie na kvalifikáciu o MS 2024 figuruje aj junior Martin Vrábel. V Košiciach sa premiérovo stretne aj výber najlepších hráčov do 17 rokov, ktorý vzišiel z pravidelných regionálnych zrazov a sily si hráči zmerajú aj na ihrisku vo vzájomnom zápase proti výberu slovenských juniorov. Spolupráca medzi výbermi so sebou prináša viaceré výhody. Pokračuje Jakub Horecký. 

"S trénerom mužov Radkom Mrázkom sme pravidelne v kontakte. Herný obraz ako aj playbook oboch reprezentácii je vzájomne prepojený, takže som rád, že sa na mužských zrazoch pravidelne zúčastňujú aj hráči juniorskej reprezentácie. O nominácii Martina Vrábela na kvalifikáciu som vedel medzi prvými, s trénerom Mrázkom som ju konzultoval a sám som ju podporil. Budem mu držať palce nech nazbiera čo najviac skúseností. Najbližší kemp budeme organizovať v spolupráci s reprezentáciou U17 na jednom mieste. Táto spolupráca prináša výhody, či už v rámci spolupráce realizačných tímov ako aj možnosť skautingu mladších hráčov. Verím, že spoločná akcia dá všetkým zúčastneným potrebné množstvo vedomostí a skúseností."

Trénerské trio - Jakub Horecký, Patrik Bulko a Stanislav Šenšel. FOTO: Hugo Votruba


Pred pár dňami odštartoval druhý ročník najvyššej súťaže dorastencov, ktorý prináša konfrontáciu tímov v dvoch divíziách. Súťaž so sebou prináša aj zvýšené množstvo zápasov pre hráčov v krátkom časovom období. 

"Celoštátna súťaž dorastencov je zaujímavý a dobrý projekt, ktorý zabezpečí konfrontáciu medzi najlepšími tímami v regiónoch. Na druhej strane treba povedať, že kvantita hráčskych základní v kluboch nie je vysoká. Znamená to, že niektorí hráči musia odohrať dorastenecké, juniorské či dokonca mužský zápas v priebehu dvoch dní, čo z dlhodobého hľadiska môže smerovať k pretrénovaniu, či zvýšenému riziku zranení. Kluby by mali teda s týmto počítať v rámci svojho kalendára aj s poukazom na to, že dorastenecká kategória je stále kategória rozvojová."


Nominácia reprezentácie juniorov na sústredenie v Košiciach: 

Brankári: 

Matej Blahut - FK Florko Košice

Maroš Giba - Tatran Střešovice (CZE) 

Dávid Šteták - Snipers Bratislava

Peter Bretz - ATU Košice

Hráči: 

Matej Valent - ATU Košice

Patrik Cirbus - ATU Košice

Richard Kubík - ATU Košice

Michal Feňo - ATU Košice

Damián Chovanec - FK Florko Košice

Jakub Jánošík - FK Florko Košice

Juraj Čekan - FK Florko Košice

Martin Liško - FK Florko Košice 

Jonáš Bagin - AS Trenčín 

Timotej Kollár - AS Trenčín 

Adam Krecháč - AS Trenčín 

Jerguš Surma - AS Trenčín 

Matúš Malík - AS Trenčín 

Tobias Pauhof - Snipers Bratislava

Marek Pacek - Snipers Bratislava 

Ivan Smida - Tsunami Záhorská Bystrica 

Alex Pápay - Tsunami Záhorská Bystrica 

Matej Livař - Tsunami Záhorská Bystrica 

Martin Kušnárik - ŠK Lido Bratislava

Patrik Kutlák - FbK Raptors 

Adam Sabol - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Richard Staš - FBC Mikuláš Prešov

Benjamin Buraj - Bulldogs Brno

Samuel Kopejtko - FbŠ Bohemians Praha

Maxim Grega - FbŠ Bohemians PrahaOdoberajte newsletter