Karolína Krištofová: Budú to moje štvrté majstrovstvá a keď to vidím takto napísané čierne na bielom, tak som z toho v úžase a veľmi ma to teší

Do Singapuru pocestuje na svoje štvrté Majstrovstvá sveta v kariére. Vytvorí dvojicu s ďalšou skúsenou brankárkou Radkou Mládenkovou a aktuálne chytá za Bulldogs Brno v českej najvyššej súťaži.

Reč je o Karolíne Krištofovej, ktorej pôvodný klub je ŠK 98 Pruské a minulú sezónu získala v pražskej O2 Aréne český majstrovský titul v drese Vítkovíc. Budúci týždeň odletí na MS v Singapure, pred začiatkom ktorých sme ju krátko vyspovedali. 


Na ženských MS sa predstavila doteraz trikrát. V rokoch 2015, 2017 a 2019. Zažila domácí šampionát v Bratislave aj pamätný zápas proti Fínsku. Chvíľu si od florbalu oddýchla aby potom dosiahla na titul v českej ČEZ Extralige. 


Pôjde o tvoje 4. MS žien v kariére. Ako si spomínaš na tie prvé z roku 2015 a kam si sa ty osobne posunula ako brankárka za tú dobu a kam celá ženská repre Slovenska?

"Áno, budú to moje štvrté majstrovstvá a keď to vidím takto napísané čierne na bielom, tak som z toho v úžase a veľmi ma to teší. Všetky tri majstrovstvá, ktorých som sa účastnila boli iné - výsledkovo aj pocitovo. Prvé MS vo Fínsku v roku 2015 boli pre mňa veľký zážitok a zároveň to bola udalosť, kedy sa toho veľa zmenilo v ženskej reprezentácií. Nastali zmeny v realizačnom tíme a taktiež sa všeobecne zlepšili podmienky reprezentačných akcií. Na MS v Bratislave v roku 2017 spomínam určite najradšej. Domáce prostredie, výborná divácka kulisa, naše historicky najlepšie umiestnenie (5. miesto), parádny zápas s Fínkami kde som bola ocenená ako najlepšia hráčka zápasu a celá partia okolo toho. Na Švajčiarsko 2019 už nespomínam tak nadšene. Prvýkrát sme začínali MS medzi top 8 tímami a hneď prvé zápasy sme prehrali vysokým rozdielom. Pre mňa to bola florbalová facka, ktorá vo mne zanechala trpkú spomienku na tieto MS."


"Áno, budú to moje štvrté majstrovstvá a keď to vidím takto napísané čierne na bielom, tak som z toho v úžase a veľmi ma to teší."

 


"Pár mesicov na to začal covid a po nedohratej sezóne v ČR za K1 Florbal Židenice som vlastne “ukončila kariéru”. Po pauze a odstupu od florbalu som dostala ponuku, ktorá sa nedala odmietnuť, a to pôsobiť na sezónu 2022/23 v tíme 1. SC Vítkovice. K reprezentácií som sa zmovu pripojila v apríli 2023 a myslím, že som sa stihla zoznámiť s novými tvárami a samozejme obnoviť putá s tými starými. Ako brankárka som toho zažila už veľa - vyhrať slovenskú extraligu, prehrať vo finále, zahrať si play-off aj play-down v českej extralige a zvíťaziť v Superfinále. Je možné, že toto budú moje posledné MS a určite chcem zúročiť všetky moje skúsenosti a podať výkon na ktorý budem aj po rokoch pyšná."

 

Pôsobíš v Bulldogs Brno. Ako zatiaľ hodnotíš sezónu a v akej si forme pred MS? Dostávaš dostatočný priestor v bráne?

"V Bulldogs máme vysoké nároky a ciele na sezónu. Zatiaľ sa nám z väčšej časti darí plniť plán, ktorý sme si určili pred sezónou. V bráne sa s Martinou Frankovou pravidelne striedame, čo je pre mňa dostačujúce. Posledné zápasy v lige pred MS sa mi podarili takže dúfam, že na výkon nadviažem aj v Singapure."

Karolína Krištofová v drese Bulldogs Brno. FOTO: Web Bulldogs Brno


Aké máš očakávania pred MS a ako by si opísala svoj vzťah s brankárskou kolegyňou Radkou Mládenkovou?

"Pevne verím v 5. miesto. Na 6NC sme si nezmerali sily s Poľskom a s najväčšiou pravdepodobnosťou sa s nimi stretneme práve v tomto súboji. S Radkou som zažila moje repre začiatky. Boli sme spolu na MS vo Fínsku, kde sme toho veľa prežili ako tím a to nás zblížilo. Na Radku a našu brankársku spoluprácu sa veľmi teším."


Karolína Krištofová si nedávno zachytala aj proti svojim reprezentačným kolegyniam pôsobiacim v drese Ostravy. Jej tím zdolal Ostravu 6:4 a Karolína sa zaradila medzi hviezdy duelu s 84% úspešnosťou zákrokov a s 21 úspešnými zákrokmi. 

Karolína Krištofová vs Paulína Hudáková. FOTO: Český florbal


Sledujte Majstrovstvá sveta v Singapure spolu s nami a aj na obrazovkách Arena Sport. Odoberajte newsletter