Košické ATU potvrdilo včerajší úspech aj dnešným víťazstvom

Košičania aj v druhom semifinálovom súboji proti Záhorskej Bystrici potvrdili, že ich úvodné víťazstvo nebolo náhodné. Prakticky počas celého zápasu vyhrávali a Tsunami sa dotiahlo na remízový stav až v závere zápasu. Keďže sa v predĺžení nerozhodlo, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o víťazstve ATU v pomere 7:6 Lukáš Blaszczyk. Východniari si tak z hlavného mesta odvážajú dve víťazstvá a pred domácimi odvetami vedú v sérii 2:0 na zápasy.

Po včerajšej nečakanej prehre dnes nastúpili hráči Záhorskej Bystrice s odhodlaním vyrovnať stav série, no posmelení Košičania si chceli na svoje konto pripísať druhé a veľmi dôležité víťazstvo. Pozorné obrany oboch tímov na čele so svojimi brankármi však nedovolili skórovať. Predsa však po individuálnej chybe domácich prišiel úvodný gól a to počas deviatej minúty. ATU dostal do vedenia Kamil Navrátil. Prvú presilovku v zápase dostali šancu odohrať východniari a využili ju prakticky okamžite. Druhý gól ATU strelil Jakub Talarovič a domáci mali o čom premýšľať... Košičania sa prezentovali veľmi jednoduchou, no účelovou hrou. V šestnástej minúte predviedli vynikajúci brejk, ktorý založil brankár Šimon Melega a na jeho konci bol Lukáš Blaszczyk.

Tsunami veru dnes nemalo svoj deň a Košičania boli strelecky veľmi efektívni, čo dokázal počas šiestej minúty druhej tretiny Roland Kažimír. Hrozivých 0:4 z pohľadu domácich neveštilo pre zverencov trénera Dáriusa Siheľského nič dobré. Takmer 32. minút sa čakalo na úvodný gól Záhorskej Bystrice, ktorý prišiel počas presilovky, ktorú využil Maroš Kovaľ. Jednoduchý a priamočiary protiútok predviedli aj domáci hráči a tak Marco Machovič znížil na rozdiel dvoch gólov.

Tretie dejstvo nabralo na obrátkach od samého úvodu. Najskôr sa zdalo, že po ďalšom góle z presilovky Dávida Ujhelyiho, zahájili hostia definitívny útok na druhé víťazstvo, no počas dvoch minút mali úspešné chvíle hráči Tsunami. Najskôr Marek Valachovič a po ňom Tomáš Jurica vrátili svoj tím do hry. Východniari opäť kontrovali, keď Ujhelyi upravil na 6:4 z pohľadu ATU. Nedisciplinovaný Kamil Navrátil dvakrát po sebe oslabil svoj tím a druhú výhodu o jedného hráča domáci využili na vyrovnanie. Úspešným strelcom bol Roman Chovan. Duel napokon dospel do predĺženia. V ňom to už bola opatrná šachová partia, v ktorej ani jedno z družstiev nechcelo spraviť osudnú chybu. Prišli teda na rad samostatné nájazdy a víťazný premenil Lukáš Blaszczyk. ATU tak nečakane vyhráva v sérii 2:0 na zápasy a bude mať o týždeň výhodu domáceho prostredia.

Dárius Siheľský (tréner Tsunami Záhorská Bystrica): „Ak by nám neušla úvodná tretina, v ktorej nám súper odskočil o tri góly, tak si dovolím tvrdiť, že by sme tento duel vyhrali. Boli sme dobre takticky pripravení, no rozhodli naše hrubé individuálne chyby.“

Peter Kachnič (hráč Tsunami Záhorská Bystrica): „Opäť sme v úvode nehrali čo sme chceli a museli sme doťahovať štvorgólový náskok súpera. Neskôr sme sa konečne chytili, podarilo sa nám vyrovnať. V nájazdoch sme však neuspeli a prehrali sme. Nič sa nedeje. Do Košíc ideme vyrovnať a v stredu doma vyhrať a postúpiť do finále.“

Marek Onderko (tréner FaBK ATU Košice): „Dnešný zápas bol diametrálne odlišný od včerajšieho aj keď sme vyhrávali o štyri góly, no súper zapol na plné obrátky. Zvýšil sa počet osobných súbojov, ktoré sme prehrávali z čoho sme zbytočne inkasovali. Prišli aj naše zbytočné vylúčenia, v ktorých sme prichádzali o sily, no vyhrali sme.“

Lukáš Blaszczyk (hráč FaBK ATU Košice): „Bol to veľmi vyrovnaný duel, no v tretej časti nám ublížili oslabenia čím sme si sami zavarili. Mohli sme pohodlne dohrať zápas a nakoniec sa to dostalo až do nájazdov. Som rád, že sme to zvládli.“

Tsunami Záhorská Bystrica – FaBK ATU Košice 6:7 sn (0:3, 2:1, 4:2, 0:0), stav série: 0:2