Kristián Kozák zo Sparty Praha do Black Angels

Kristián "Kiko" Kozák mení dres a z pražskej Sparty smeruje do Black Angels, ktorý pôsobí rovnako v hlavnom meste Českej republiky. Opora zadných radov slovenskej mužskej reprezentácie nedostávala v "sparťanskom" drese toľko priestoru, ktorý hráč potrebuje aby mohol neustále napredovať a zlepšovať sa.

Dvadsaťpäťročný odchovanec košického ATU a účastník dvoch Majstrovstiev sveta (2020,2022) na ktorých odohral 14 zápasov s bilanciou 5+3 tak bude pôsobiť v ambicióznom klube, ktorý chce dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie v Superlige. 

My sme Kika po prestupe trošku vyspovedali. 


Ahoj Kiko. Aké boli hlavné dôvody tvojho prestupu zo Sparty do Black Angels a čo očakávaš od novej sezóny?

"Hlavný dôvod môjho presunutia zo Sparty do Black Angels je, že som v Sparte nedostával veľa hracieho priestoru, čo je pre hráča to najdôležitejšie, ak sa herne chce posunúť. Moje očakávanie od novej sezóny je získať práve väčší herný priestor, zdokonaliť sa v ofenzívnych činnostiach a hlavne sa baviť florbalom."

Ako by si zhodnotil minulú sezónu z pohľadu klubového a reprezentačného?

"Sezóna v Sparte mala svoje plusy aj mínusy. Základná časť ligy sa nám nepodarila, tak ako by sme si to predstavovali. Potom prišlo štvrťfinále, kde sme po tesných zápasoch s Mladou Boleslavou bohužiaľ vypadli. Svetlejším momentom sezóny bolo prebojovanie sa do finále českého poháru, ktoré sme nezvládli, tak sme sa umiestnili na druhom mieste. Čo sa týka reprezentácie, na posledných MS bolo poznať, že sme sa ako tím herne posunuli, no piate miesto, na ktoré som nám osobne veril, sa nám nepodarilo vybojovať, takže u mňa panuje sklamanie."

Aké si mal leto? Príprava/oddych?

"Tak toto leto bolo parádne. Mal som väčšiu príležitosť si užiť voľný čas s priateľkou, rodinou a kamarátmi, čo je veľmi dôležité. Ako každý rok pred sezónou sme spolu s tímom absolvovali letnú prípravu v posilňovni a na bežeckom ovále. K tomu vo voľnom čase jazdím na bicykli, hrám ping pong a horúce dni trávim pri vode."

Patríš k dlhodobým oporám slovenskej reprezentácie a aktuálne sme v ďalšom repre cykle, ktorý vyvrcholí na MS vo Švédsku. Určite potrebuješ pravidelne hrávať a byť platnou súčasťou tímu Black Angels. Čo si už stihol v novom drese a aké od teba budú očakávania od trénerov?

"Na začiatku letnej prípravy sme absolvovali pár priateľských zápasov. Minulý víkend sme sa vrátili zo švajčiarskeho mesta Basilej, kde sme si zmerali sily s kvalitnými súpermi ako je napríklad ZUG United. Tento zápas ukázal, že máme veľký potenciál. Trénerske a moje očakávanie je pomôcť tímu hlavne v defenzívnych činnostiach a zaistiť aby sme to dotiahli na čo najlepšie umiestnenie v Superlige."


Kikovi držíme palce na jeho ďalšej florbalovej ceste v klube a rovnako v reprezentácii, ktorú už od piatka do nedele čaká v českom Lipníku nad Bečvou ďalšie reprezentačné sústredenie. Odoberajte newsletter