Ladislav Gál sa po dvoch rokoch vracia do Otrokovíc

Dlhoročná opora slovenskej mužskej reprezentácie a rekordér v počte odohraných zápasov na Majstrovstvách sveta mužov (37) ale aj celkového počtu odohraných zápasov v najcennejšom drese (107) - Ladislav Gál mení v Česku dres.

Po dvoch rokoch strávených v Ostrave bude pokračovať v drese Panthers Otrokovice, ktoré zostúpili do 1. ligy. Ich bývalý kapitán tak bude určite veľkým prínosom pri snahách vrátiť Otrokovice na Superligovú mapu. 


30-ročný košický rodák a odchovanec ATU Košice odohral za tím z Moravy počas rokov 2018 - 2021 v najvyššej českej súťaži 72 zápasov s bilanciou 37 gólov a 30 asistencií a istý čas nosil na ruke aj kapitánsku pásku. Hlavným dôvodom zmeny dresu je podľa jeho slov zmena miesta bydliska: "Rozhodol som sa presťahovať do Otrokovíc a Panteri boli prvá voľba. Veľmi sa teším na fanúšikov a na atmosféru na Štrkáči". Nechal sa Laco počuť pre web Panthers Otrokovice. 

Ladislav Gál v drese Panther Otrokovice. FOTO: web Panthers Otrokovice. 


Ladislav Gál patrí k najskúsenejším hráčom v aktuálnom výbere Radomíra Mrázka v reprezentačnom drese a stále má chuť pomôcť slovenskému florbalu na tej najvyššej úrovni. Na drese nosí číslo 33 a nedávno urobil ďalší významný životný krok. Zasnúbil sa so svojou dlhoročnou partnerkou Adélou. Gratulujeme a prajeme veľa zdravia a úspechov na ihrisku ale aj mimo neho!

Slovenský florbal mal donedávna v drese Panterov viacnásobné zastúpenie. Tím postupne opustili Nehila, Grlický a návrat do Košíc oznámil Grich. 


Ladislav Gál počas MS 2022 vo Švajčiarsku. FOTO: Floorball FramesOdoberajte newsletter