Michaela Šponiarová: Verím, že do zápasov a celých MS vstúpime odhodlané podať čo najlepšie výkony

Už o 17 dní vypuknú v Singapure 14. Majstrovstvá sveta žien vo florbale. Slovenský výber čakajú siedme majstrovstvá v rade a v ďalekom mestskom štáte bude chcieť vylepšiť 6. miesto z roku 2021. Ani na jedinom svetovom šampionáte nechýbala opora reprezentácie, najlepšia slovenská florbalistka sezóny 2021/2022 a opora 1. SC Vítkovice - Michaela Šponiarová. 

Na vrcholnom ženskom fóre odohrala dovedna 39 zápasov a rovnako ako celá reprezentácia, aj ju čakajú 7. majstrovstvá. Micheala nám, okrem iného, prezradila jej pohľad na základnú skupinu, kde nás čakajú obhajkyne titulu Švédky, Poľky a Češky. 

"Základnú skupinu máme rozhodne poriadne nabitú. Je plná silných súperov, ktorí nás preveria už hneď od začiatku Majstrovstiev. Verím, že do zápasov a celých MS vstúpime odhodlané podať čo najlepšie výkony. Po mnohoročných šampionátoch, ktoré sa konali väčšinou v európskych mestách je destinácia ako Singapur pre všetkých veľká neznáma ale zároveň verím, že to bude zaujímavá skúsenosť. Vnímame, že časový posun a klíma budú náročné na aklimatizáciu, ale máme tam priestor na oddych pred samotným začiatkom MS."

A kam sa posunula ženská reprezentácia od prvých MS v roku 2011?

"Človek by ani nepovedal, ako ten čas letí a že to je už toľko rokov. Spomínať by bolo na čo. ?? Ale rozhodne vnímam, že sa slovenská ženská reprezentácia posunula, tak ako sa posúval aj samotný ženský florbal. Vidím posun v samotných individualitách hráčiek, ale aj v organizačnej a materiálnej stránke."

Michaela Šponiarová počas Six Nations Cup 2023 v Banskej Bystrici. FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames


Šponiarová odohrala na ženských MS dovedna 39 zápasov s bilanciou 67 bodov za 36 gólov a 31 asistencií.


Slovenky odštartujú šampionát v Singapure zápasom proti Švédkam 2. decembra od 11:30 nášho času. Všetky zápasy Slovenska uvidíte na obrazovkách Arena Sport. 

Program a nomináciu na MS v Singapure nájdete TUOdoberajte newsletter