Predchádzajúcu sezónu nemôže hodnotiť slovenský reprezentant ako úspešnú. Na dlhý čas ho stoplo nepríjemné zranenie a tak sa naplno do hry v drese Växjö Vipers IBK dostal až počas štvrťfinálovej série. Svojmu družstvu pomohol postúpiť do semifinále, v ktorom ich napokon vyradil víťaz základnej časti a neskorším majster Storveta Uppsala. „Môj prestup do Kalmarsundu sa zrodil na prelome februára a marca, keď už som potreboval vedieť kam budú smerovať moje ďalšie kroky. S novým klubom som podpísal dvojročnú zmluvu. Jej súčasťou je, že mi klub zabezpečí prácu a rovnako aj bývanie,“ povedal skúsený kanonier a odchovanec košického ATU Michal Dudovič.
Ako sám potvrdil, prišiel do neznámeho prostredia, no jedného „kamoša“ v tíme predsa len čoskoro bude mať: „Osobne tu nepoznám zatiaľ nikoho, avšak Jana Bürkiho zo švajčiarskeho Wileru poznám veľmi dobre, keďže sme spolu dlhé roky hrali už od vekovej kategórie U18. Do Kalmaru pricestuje koncom júla, čiže sa už teším.“ Práve Kalmarsund ešte s tímom Växjö Dudovič v predošlej sezóne vyradil vo štvrťfinále. Vraj nie sú za to na Michala nahnevaní... „Nahnevaní nie sú, berú to samozrejme športovo, no už sme stihli o tom aj zašpásovať,“ vraví s úsmevom a na otázku či už vie, s kým bude hrávať v lajne doplnil: „Zatiaľ vôbec netuším. Popravde to ani tak nie je moja priorita. Budem sa snažiť podávať hlavne také výkony, ktorými si budem môcť zabezpečiť čo najväčší počet minút na ihrisku, a od toho sa odvinú aj lajny.“
Povrávalo sa, že sa Michal vráti do Wileru-Ersigen, čo sám priznal a bola by to super spolupráca s reprezentačným kolegom Ronym Gašparíkom v jednom družstve. „Spolupráca s Ronym by ma určite potešila, no ja nezúfam, keďže o chvíľku budú majstrovstvá sveta a pevne verím, že sa tam s Ronym obaja dostaneme a zahráme si spolu. A áno pripúšťam, boli tam možno nejaké náznaky, žeby som sa mohol vrátiť, dokonca som bol aj kontaktovaný. No momentálne mám ešte dva roky školy vo Švédsku, ktoré snáď úspešne ukončím. Druhým dôvodom je taktiež skutočnosť, že po roku, kedy som nehral kvôli zraneniu, mám znovu veľký chtíč sa ukázať vo švédskej lige!“
Našli ste v článku chybu alebo máte nápad na zaujímavý obsah? Napíšte nám e-mail na redakcia@szfb.sk