Michalisková: „Hokejom žijem, no nikdy nedostane prednosť pred florbalom!“

Je súčasťou víťazného extraligového družstva minulej sezóny a háji „svätyňu“ svojich spoluhráčok. Má pred sebou úžasný tím a v bráne skvelú a skúsenú parťáčku. Anketu Brankárka sezóny 2019/2020 vyhrala talentovaná gólmanka Kysuckého Nového Mesta Adriana Michalisková, ktorá na tróne strieda svoju tímovú kolegyňu Radku Mládenkovú.

 

Počas sezóny ju tréneri pravidelne obmieňali v bránke, kde si navzájom s Mládenkovou prenechávali miesto. V mnohých zápasoch to bola práve Michalisková, ktorá podržala svoj tím z Kysúc v náročných situáciách. Postupne sa vypracovala až do reprezentačných výberov dorasteniek a junioriek. Dnes je ocenená za Brankárku sezóny. „Som neskutočne rada za toto ocenenie. Hlavne chcem povedať, že bez podpory môjho tímu a najmä skvelého kolektívu by som to nezvládla,“ hovorí očividne prekvapená brankárka MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto Adriana Michalisková.

 

Skromná a nie príliš zhovorčivá brankárka sa priam rozžiarila až stratila reč. „Ocenenie Brankára roka je pre mňa veľkou motiváciou do ďalšej sezóny. Teším sa a určite sa budem snažiť podávať čo najlepšie výkony a byť oporou svojho tímu a udržať si miesto v reprezentačnom drese.“ Výsledky boli veľmi tesné, no Adriana to dala a v tíme tak ako Laura Chúpeková predbehla Lindu Pudišovú v Juniorke sezóny, tak si ona vymenila miesto s Mládenkovou. „S Radkou sme veľmi dobré kamarátky. Pomáha mi s technikou chytania a je pre mňa veľkou psychickou oporou pri všetkých situáciách. Vždy bude pre mňa tou skúsenejšou, od ktorej sa mám ešte čo učiť,“ prezrádza sedemnásť ročná gólmanka. 

 

Je o nej známe, že tréningom svoju aktivitu nekončí. Dokonca už dlhý čas koketuje s chytaním v ľadovom hokeji. „Pomedzi tréningy zaraďujem veľa balančných a reakčných cvičení a chodím bicyklovať. Hokejom žijem už od malička a veľmi si užívam chvíle na ľade. Je to pre mňa relax od všetkých povinností ale je pravda, že hokej nikdy nedostane prednosť pred florbalom,“ tvrdí s presvedčením v hlase Michalisková.

 

Konečné poradie ankety Brankárka sezóny 2019/2020:

 

1. miesto: Adriana MICHALISKOVÁ (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto)

2. miesto: Karolína KRIŠTOFOVÁ (Florbal Židenice, ČR)

3. miesto: Radka MLÁDENKOVÁ (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto)

3. miesto: Jana DUPČÁKOVÁ (FBC Ostrava, ČR)Odoberajte newsletter