Mladšie žiačky Nemšovej víťazkami Turnaja mládeže (MSR)

Deviaty titul v kategórii mladších žiačok putoval v nedeľu na konto Nemšovej, kde sa odohral Turnaj mládeže v spomenutej kategórii.

O titul zabojovalo päť tímov - FBK Galanta United, MKŠS Kysucké Nové Mesto, NTS FK - ZŠ Nemšová, ŠK FTC Fiľakovo a ŠK Vretenice Radoľa 

Počas uplynulého víkendu sa v Mestskej športovej hale v Nemšovej uskutočnil Turnaj mládeže mladších žiačok. Malé mesto s bohatou florbalovou históriou a úspechmi privítalo päť najlepších tímov, ktoré počas dvoch dní zabojovali o celkové víťazstvo a medaile. Sobota priniesla zápasy v skupine a nedeľa patrila vyraďovacej časti. Nemšová, Kysucké Nové Mesto a Radoľa postúpili priamo do semifinále. O TOP4 zabojovali vo štvrťfinále Galanta s Fiľakovom a po výhre 6:4 si o medaile zahrala Galanta. 

Semifinále tak bolo záležitosťou Galanty, KNM, Radole a Nemšovej. Divákmi a fanúšikmi zaplnená tribúna v Nemšovej videla dramatické a vyrovnané zápasy s peknými gólmi a vytvorila počas celého turnaja všetkým tímom skvelú atmosféru. Do finále sa napokon prebojovali hráčky domáceho tímu a Radole. Bronz putoval do tímu Galanty a víťaznú trofej dvíhali nad hlavy práve domáce hráčky z Nemšovej. 

Pokračuje Peter Tydlačka - prezident klubu NTS FK - ZŠ Nemšová. 

"Nemšová nenašla na tomto turnaji premožiteľa a zaslúžene vyhrala pre Nemšovú už neuveriteľný 34. titul majstrov Slovenska a 9. v kategórii mladších žiačok. Nemšovské "pitbuly" ukázali svoju kvalitu a právom sa môžu tešiť na Prague Games 2024, kde i tento rok pocestujeme. Nemšová po starších žiačkach nadviazala výsledkami a titulom i v mladšej kategórii. Už i v tejto súťaži nám vyrastá veľa talentov a verím, že i budúcich reprezentatiek Slovenska."

1. MIESTO - NTS FK - ZŠ Nemšová 

2. MIESTO - ŠK Vretenice Radoľa 

3. MIESTO - FBK Galanta United


Výsledky Turnaja mládeže mladších žiačok


Gratulujeme všetkým medailistkám a ďakujeme domácemu tímu za zdarnú organizáciu celého podujatia. 

 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter