MS 2022 - Slovensko je vo štvrťfinále! V piatok nás čaká federálne derby proti Česku

Slovenskí florbalisti postúpili medzi najlepšiu osmičku na svete! Poliakov zdolali jasne 9:1 a v piatok od 15:00 ich čaká federálne derby proti Česku


Matúš Gajdoš v akcii počas zápasu. FOTO: Michal Tarabík


Od začiatku osemfinálového zápasu smerovali zverenci Radka Mrázka za postupom. Prvý gól padol v 8. minúte zásluhou Lukáša Ujhelyiho a potom sa to už začalo sypať. 

Prvá tretina vyznela jasne v náš prospech, videli sme v nej aj prvý gól na aktuálnych MS v podaní Matúša Gajdoša alebo nekompromisné zakončenie Tomáša Kvasnicu. Pre oboch išlo o prvé góly na týchto MS.

V druhej časti si strelecké skóre na MS 2022 otvoril Kristián Kozák a celkový strelecký účet v mužskej repre Šimon Hatala. 

Najlepším hráčom zápasu bol vyhlásený dvojgólový Ronald Gašparík. 

Po postupe medzi TOP 8 nás po voľnom dni budú čakať v piatok popoludní susedia z Česka. 
 

Lukáš Ujhelyi pri mediálnych povinnostiach. FOTO: Michal TarabíkSLOVENSKO – POĽSKO 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Góly: 8. Ujhelyi (Kozák), 14. Gajdoš (Ujhelyi), 20. Kvasnica (Kelemen), 24. Kozák (Gál), 28. Dudovič (Gašparík), 33. Hatala (Dudovič), 38. Gašparík (Dudovič), 46. Gašparík (Gál), 56. Dudovič (Pažák) – 43. Skura (Dahlström). Rozhodovali: Kumerdanks, Kristapsons (obaja Lotyš.), vylúčení: 1:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 325 divákov.

OHLASY PO ZÁPASE 

Tréner Radomír Mrázek: 

"Rozdelíme to opäť na dve veci. Prvou je postup, čo je kľúčové. Chcem zdôrazniť, že je to postup medzi osem najlepších tímov na MS. To je základný stavebný kameň pre to, aby MS mohli byť úspešné a aby sme mohli absolvovať ďalšie tri zápasy, v ktorých sa budeme ďalej posúvať a rozvíjať. Čo sa týka zápasu, tak bolo vidieť únavu po včerajšom náročnom zápase so Švajčiarmi, súboje aj rýchlosť súpera nám vzala veľa energie. 

Prejavilo sa aj nastavenie v hlave a prepnutie z ťažkého súpera, s ktorým hráte bez loptičky a absolvujete množstvo súbojov, do zápasu, keď musíme byť trpezliví a hrať s loptičkou. Zápas nemal príliš veľkú kvalitu, ale účel svätí prostriedky. My sme dohrávali tak, aby sme pošetrili čo najviac síl, aby sa nikto nezranil. Musíme byť za to radi, pretože ideme do zápasu s Českom, v ktorom máme určitú šancu. Musíme dobre zregenerovať."

MVP zápasu Ronald Gašparík: 

"Prvá tretina nebola ideálna, boli sme nejakí zaspatí a nemali sme prestavenú hlavu zo včerajšieho zápasu. Potom v šatni padli nejaké slová, trochu sa zvýšil hlas. Myslím si, že od druhej tretiny sme boli jednoznačne lepší. Hrali sme tak, ako sme mali, viac sme behali, napádali a dali krásne góly. Mne osobne tiež robilo problém nastavenie v hlave. 

Vyzeral som ako keby sa mi absolútne nechcelo. Potom som si povedal, že treba ísť do tohto zápasu s pokorou a začalo sa mi hrať lepšie, keď som začal viac behať. Ja sa na tento zápas veľmi teším, pretože mám rád rivalitu medzi Slovenskom a Českom. Mám tam veľa kamarátov, takže aj na nich sa teším, ale určite im nič nedarujem. Myslím si, že pre slovenských fanúšikov to bude skvelý zápas. Urobíme všetko pre to, aby sme ich zničili."

MATCH CENTER: https://www.szfb.sk/sk/stats/matches/953/majstrovstva-sveta-muzov-2022/match/119500/overview


ŠTVRŤFINÁLE ČESKO VS SLOVENSKO - PIATOK - 15:00 - JOJ ŠPORT 

 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter