MS JUNIORIEK: Druhý zápas skupiny A proti Lotyšsku naše juniorky zvládli!

Druhý deň svetového šampionátu junioriek priniesol pre naše dievčatá druhý zápas. Dôležitý súboj proti Lotyšsku zvládli a pripísali si na konto prvú výhru na šampionáte

Slovenské juniorky si po včerajšej vysokej prehre proti Česku išli od začiatku po všetky body. Dôležitý zápas v boji o minimálne možnosť obhajoby piateho miesta začali aktívnou hrou a tlačili sa do brány Lotyšiek. Inkasovali ale ako prvé, keď sa v 10. minúte strelou z uhla presadila Marta Reke. V 12. minúte vyrovnala na 1:1 Zuzana Mrázová. O necelú minútu bolo ešte veselšie, keď sa po peknej akcii presadila Aneta Mária Petríková, pre ktorú to bola prvá presná trefa na MS junioriek asistovala jej Zuzana Mrázová. Lotyšky ale dokázali vyrovnať po využití presilovej hry a do kabín sa išlo za stavu 2:2. Na konci prvej časti hry mali Slovenky viaceré príležitosti ale loptičku nedokázali pretlačiť do bránky súperiek. 

Expresný vstup do druhej tretiny naše dievčatá keď už v 16. sekunde poslala Slovensko do vedenia Zuzana Mrázová svojim druhým gólom v stretnutí. Lotuyšky ale dokázali veľmi rýchlo vyrovnať a do konca druhej časti hry sa skóre napriek viacerým príležitostiam našich dievčat nezmenilo. Viaceré šance mala napr. Veronika Tvrdá, Lenka Červená, Nikol Drábeková alebo Zuzana Mrázová. 

Aj do tretej časti hry vstúpili naše dievčatá aktívne a snažili sa streliť vedúci gól. To sa im aj podarilo zásluhou Lenky Červenej v 48. minúte. V 50. minúte zvyšovala svojim prvým gólom na MS a v čase 53:00 rovnako prvým gólom na MS zvyšovala na 6:3 Ema Varošová. V 55. minúte bolo ešte veselšie, keď sa presadila Nikol Drábeková. Do prázdnej brány uzavrela skóre duelu Klaudia Chúpeková a naše dievčatá si tak po výhre 8:3 zahrajú minimálne o 5. miesto. 

V piatok ich ale čaká dôležitý posledný skupinový zápas proti Švajčiarsku. Začíname od 9:00 SELČ a sledovať ho budete môcť v aplikácii IFF. 

FOTO: IFF

SLOVENSKO 8:3 LOTYŠSKO (2:2, 1:1, 5:0)

Góly Slovenska: 12. Mrázová, 12. Petríková, 21. Mrázová, 48. Červená, 50. Kopčeková, 53. Varošová, 55. Drábeková, 59. Chúpeková Kl. 


OHLASY PO ZÁPASE NA NAŠOM YOUTUBE. 

Tréner Dušan Ďuríček: 

 Odoberajte newsletter