MS JUNIORIEK: Na úvod šampionátu vysoká prehra proti Česku

Slovenské juniorky majú pred sebou prvý zápas na šampionáte vo Fínsku. Od 15:00 SELČ ich čaká duel proti Česku, s ktorým na poslenom šampionáte v Poľsku prehrali o dva góly 6:8.

Celková bilancia ale hovorí jasne v prospech súperiek, ktoré vyhrali všetkých 12 doterajších zápasov

Derby zápas začali lepšie hráčky Česka, ktoré zásluhou Síkorovej otvorili skóre duelu. Rovnaká hráčka pridala aj druhý gól ale naše dievčatá dokázali držať v úvodnej tretine so súperkami krok. Za stavu 0:3 strelila prvý gól Slovenska na tohtoročných Majstrovstvách sveta Lenka Červená, pre ktorú sú to už druhé juniorské MS. Do kabín išli tímy za stavu 1:4. Výborné zákroky predvádzala Daniela Zvarová.

V druhej časti hry Češky kontrolovali priebeh stretnutia a v 33. minúte viedli už 6:1. Menší gólový rozdiel držala na našej strane stále pozorne chytajúca Zvarová, ktorá si v prvej časti pripísala 11 úspešných zákrokov. Druhá tretina ale už pripomínala očakávaný scenár a všetko držali pevne v rukách favoritky stretnutia postupne pridávajúce góly do slovenskej brány. Po 40 minútach viedlo Česko už 9:1. 

Trénerské duo Ďuríček-Jedlička stiahlo viaceré skúsené a dôležité hráčky z hry s cieľom ušetriť sily do dôležitého zápasu proti Lotyšsku, ktoré čaká ich zverenky už zajtra ráno o 9:00 SELČ. Zápas budete môcť sledovať na online platforme IFF. 

Aj v tretej časti hry sa potvrdzovala úloha favorita. Česko naplno ukázalo svoju kvalitu a napriek pomalšiemu rozbehu vyhralo jednoznačne a presvedčivo 16:1. Išlo o najvyššiu prehru pre naše juniorky s týmto súperom v trinástich vzájomných dueloch. 

Najlepšou hráčkou Slovenska bola vyhlásená Veronika Tvrdá. 


Druhý zápas našich junioriek je na programe vo štvrtok ráno od 9:00 proti Lotyšsku.


FOTO: IFF

SLOVENSKO 1:16 ČESKO (1:4, 0:5, 0:7 )

Góly Slovenska: 14. Červená 


OHLASY PO ZÁPASE

Nájdete na našom YouTube. 
 

Tréner Dušan Ďuríček po zápase s Českom a očakávania pred duelom proti Lotyšsku. 
 

 


Fotogaléria


Odoberajte newsletter