MS JUNIORIEK: So zmenami v zostave ale s odhodlaním zabojovať o čo najlepší výsledok

Slovenská reprezentácia junioriek má pred sebou svetový šampionát vo Fínsku. V Lahti odštartuje cestu za obhajobou piateho miesta z roku 2022 stredajším zápasom proti Česku.

Trénersky štáb musel tesne pred odchodom riešiť aj viaceré vynútené zmeny v zostave. Odhodlanie zabojovať o čo najlepší výsledok ale tímu nechýba


Pred odletom do dejiska šampionátu absolvovala reprezentácia junioriek posledný zraz v Púchove, kde boli na programe tréningy a dolaďovala sa definitívna nominácia na vrchol reprezentačného cyklu. Cestu za obhajobou 5. miesta neabsolvuje jedna z najskúsenejších hráčok výberu Dušana Ďuríčka - Sophia Sabolová. V zostave ju nahradila Ela Valentová. Daniela Hrabovská sa k tímu pripojí v piatok. Vynútené zmeny v zostave ale nijako nenarušili dobrú náladu v tíme a odhodlanie zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. S tímom do Fínska pocestovala zo zoznamu náhradníčok aj Jolana Konečná. 

Ciele tímu a aktuálnu situáciu v kabíne priblížil tréner Ďuríček. "Ambície tímu sú dlhodobo známe. Minimálne chceme obhájiť piate miesto a náš sen je už dlhšie preniknúť do TOP4. Uvidíme, či sa nám to podarí alebo nie. Najviac nás trápili zdravotné problémy hráčok, ktoré sa s nami ťahali posledné tri týždne. Na poslednom zraze nám chýbali dve hráčky, ktoré s nami síce boli, ale nemohli ísť do plnej záťaže a naplno trénovať. Verím, že do stredy sa naladíme na štart šampionátu čo najlepšie, dievčatá sa dávajú postupne dokopy a verím, že im pomôže aj príjemné prostredie, ktoré nám ponúka zázemie a okolie hotela." 

Slovenské juniorky na MS 2022 v Poľsku. FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames


POZRITE SI CELÝ ROZHOVOR S TRÉNEROM DUŠANOM ĎURÍČKOM

Viac o MS junioriek čítajte aj tu.


Slovenské juniorky absolvovali cestu do Fínska, ktorú úspešne zvládli a už sa naplno sústredia na prípravu na prvý duel šampionátu. Utorok bude patriť spoločnej prechádzke, poradám, prvému tréningu a regenerácii pred ostrým štartom MS. Fínske dobrodružstvo sledujte na našich sociálnych sieťach a držte našim dievčatám palce. 

 Odoberajte newsletter