MS JUNIORIEK: Juniorky sa napriek kvalitnému výkonu do semifinále nepozrú. Čaká ich zápas o 5. miesto

Tretí hrací deň priniesol tretí zápas pre naše juniorky. Pokus o prienik do TOP4 im proti Švajčiarsku napriek kvalitnému výkonu nevyšiel a tak si zahrajú o konečné 5. miesto

Taktický úvod zápasu na oboch stranách načrtol, že by to mohol byť zaujímavý a napínavný duel až do poslednej minúty. Vedenia sa ale ujali Švajčiarky, ktoré využili chybu našej obrany a v 5. minúte viedli 1:0. O necelé dve minúty to bolo už o dva góly po góle Reusserovej. V 13. minúte naše juniorky nevyužili výhodu presilovej hry. Na druhej strane prišla výhoda presilovej hry v 19. minúte a vďaka pozornej defenzíve si ju Švajčiarky preniesli aj do druhej časti hry. 

Zaujímavá situácia nastala hneď v úvode druhej časti hry, keď najprv rozhodkyňa uznala gól Švajčiarok v presilovej hre, ale video analýza videa ukázala, že to gól nebol. Skóre sa tak nemenilo. Zmenilo sa ale v 29. minúte po presnej strele švajčiarskej hráčky Misteliovej. Na našej strane žiaľ zostali viaceré sľubné príležitosti nepremenené. Švajčiarky v 36. minúte zvýšili na 4:0 a na našej strane došlo k striedaniu brankárok. Romanu Velekovú vymenilia Daniela Zvarová. O prvý slovenský gól sa postarala v 37. minúte Klaudia Chúpeková. Do kabín tak išli tímy za stavu 4:1. 

Tretia tretina priniesla snahu našich junioriek o zdramatizovanie duelu, čo sa im zásluhou Lenky Červenej podarilo v 49. minúte. Skúšali sme hru bez brankárky, ktorá ale vyústila do piateho gólu súperiek, ktoré sa nakoniec radovali z výhry 5:2. Slovensko si tak zahrá o konečné 5. miesto v sobotu od 18:30 SELČ proti Poľsku. 

Najlepšou hráčkou stretnutia bola vyhlásená Klaudia Chúpeková. 

FOTO: IFF

ŠVAJČIARSKO 5:2 SLOVENSKO (2:0, 2:1, 1:1)

Góly Slovenska: 37. Chúpeková Kl., 49. Červená

 


OHLASY PO ZÁPASE NA NAŠOM YOUTUBE

 Odoberajte newsletter