MS JUNIORIEK: Dráma so šťastným koncom a úspešná obhajoba 5. miesta!

Slovenské juniorky majú za sebou posledný zápas na svetovom šampionáte vo Fínsku. Po dvoch rokoch si zahrali opäť o 5. miesto s rovnakým súperom ako v roku 2022. V ceste za obhajobou piatej priečky im stálo Poľsko, ktoré v Katoviciach zdolali tesne 5:4.

Podarilo sa im to aj vo Fínsku po napínavom zápase 9:8

Slovenské juniorky vstúpili do zápasu o 5. miesto výborne keď už v 23. sekunde otvorila skóre duelu Klaudia Chúpeková. Aktívna hra pokračovala a v 4. minúte si strelecký účet na Majstrovstvách sveta otvorila Timea Kulová. To ale nebolo všetko a Slovenky pridali ešte tri góly zásluhou Nikol Drábekovej, ktorá sa presadila po peknej individuálnej akcii a dva góly následne pridala Lenka Červená. V 17. minúte ale prišli dva rýchle góly Poľska, následne vylúčenie za protesty na našej strane a do kabín sa tak išlo za stavu 5:2.

Zaujímavý súboj bohatý na góly pokračoval v druhej tretine. V nej sme videli zavŕšenie hetriku v podaní Nikol Drábekovej, vychytané trestné strieľanie v podaní Daniely Zvarovej ale aj nepremenené trestné strieľanie v podaní Daniely Hrabovskej. Zaujímavá tretina priniesla dovedna päť gólov a do tretej časti išli tímy za stavu 7:5. O oba slovenské góly sa v druhej tretine postarala hetriková Nikol Drábeková.

V 4. minúte tretej časti pridala po využitej presilovej hre svoj štvrtý gól v zápase Nikol Drábeková a naše juniorky viedli o tri góly. Gólové doťahovanie v podaní Poľska pokračovalo a v 47. minúte znížila na 8:6 Kinga Stein. O minútu neskôr bol rozdiel už len jednogólový zásluhou rovnakej hráčky a Poľky ožili. Dráma gradovala a Poľky dokázali vyrovnať v 53. minúte. Naše dievčatá to ale nezlomilo. Práve naopak. V závere strelila víťazný gól Zuzana Mrázová a po výhre 9:8 tak bola obhajoba 5. miesta dokonaná. Najlepšou hráčkou zápasu sa stala Nikol Drábeková. Cenu Fair-Floorball získala kapitánka tímu Hanka Vendžúrová.

Ďakujeme za podporu počas celých MS.

SLOVENSKO vs POĽSKO (5:2, 2:3, )

Góly Slovenska: 1. Chúpeková Kl., 4. Kulová, 12. Drábeková, 13. Červená, 14. Červená, 26. Drábeková, 32. Drábeková, 44. Drábeková, 57. Mrázová