MS V SINGAPURE: Proti Česku sme ťahali za kratší koniec. V osemfinále nás čaká domáci Singapur

Federálne derby pre Česko. V osemfinále si zahráme proti domácemu Singapuru

MS žien v Singapure (OCBC Arena 2)

Posledný zápas skupiny B na 14. Majstrovstvách sveta žien vo florbale priniesol zaujímavý zápas v podobe federálneho derby Slovensko vs Česko.

Naše reprezentantky začali zápas lepšie a aktívnejšie a zásluhou premeneného trestného strieľania v podaní Paulíny Hudákovej viedli 1:0. České hráčky dokázali v 14. minúte vyrovnať po dorážke pred brankárkou Radkou Mládenkovou. Po prvej tretine išli tímy do kabín za stavu 2:1 pre Česko. Súperky nám gólovo odskočili v druhej časti hry, keď dvakrát skórovali v rozpätí 24 sekúnd. Naše dievčatá naďalej podávali skvelý výkon a dokázali si vypracovať viaceré gólové príležitosti a v bráne mali veľkú oporu v podobe Radky Mládenkovej. Češky pridali v druhej tretine ešte dva góly a do tretej časti išli s náskokom štyroch gólov. Slovenky v závere druhej tretiny nevyužili presilovú hru. Skóre tretej časti hry otvorili naše súperky a odskočili už na rozdiel piatich gólov. Energia ale našim hráčkam nedochádzala a naďalej bojovali o čo najlepší výsledok. Súperky ale dokázali potrestať zaváhania v defenzíve a postupne navýšiť svoj náskok. Veľkú smolu mala Tamara Dobošová, ktorá si v záverečnej tretine nepríjemne zranila koleno a musela ísť do miestnej nemocnice.

Češky napokon zviťazili 9:1 a postúpili priamo do štvrťfinále. Slovenky si zahrajú v stredu večer od 13:00 slovenského času proti domácemu Singapuru.

Skvelý výkon v bráne podala Radka Mládenková, ktorá bola ocenená ako najlepšia hráčka Slovenska.

Zajtrajší osemfinálový duel budete môcť sledovať na obrazovkách Arena Sport 1.

SLOVENSKO 1:9 ČESKO (1:2, 0:3, 0:4)

Gól Slovenska: 2. Hudáková P. (trestné strieľanie)