MS V SINGAPURE: Poľsko sme zdolali 5:3, Schnetzer s prvým gólom na MS

Poľsko zdolané o dva góly

Druhý zápas Sloveniek na svetovom šampionáte v Singapure proti Poľsku začali zverenky Michala Jedličku podľa predstáv. Po prvej tretine viedli vďaka presným zásahom Kristíny Belicovej a Paulíny Hudákovej 2:0. Do druhej časti hry vstúpili opäť aktívne a plnili herný plán. Prvý gól inkasovali naše reprezentantky v 22. minúte. V 33. minúte strelila svoj prvý gól na MS žien Slovenka žijúca dlhodobo vo Švajčiarsku - Dominique Schnetzer. V 40. minúte sa presným zásahom zaskvela po presnej strele Laura Chúpeková a do kabíny sme išli s trojgólovým vedením 4:1.

Poľky dokázali v druhej minúte tretej tretiny znížiť na 2:4. Po vylúčení za protesty proti rozhodnutiu rozhodcov, dostali Poľky výhodu presilovej hry, ktlrú expresne využili a znížili na rozdiel jediného gólu. V 53. minúte sa presadila po expresnej akcii a prihrávke od Michaely Šponiarovej - Jana Trošková, pre ktorú to sú piate majstrovstvá sveta a strelila svoj tretí gól na MS žien v kariére.

Poľky v závere skúšali aj hru bez brankárky a v 59. minúte si zobrali oddychový čas. Slovenky mali do konca zápasu výhodu presilovej hry a výhru o dva góly si už postrážili. Najlepšou hráčkou na našej strane sa stala Dominique Schnetzer.

POĽSKO 3-5 SLOVENSKO (0:2, 1:2, 2:1)

Góly Slovenska: 1. Belicová, 7. Hudáková P., 33. Schnetzer, 40. Chúpeková. 53. Trošková