MS V SINGAPURE: Prvý súboj v skupine o 5.-8. miesto proti Lotyšsku zvládnutý. Zahráme si o 5. miesto na svete

LOTYŠSKO vs SLOVENSKO / PLAY OFF | 5.-8. miesto 

OCBC Indoor Stadium 


Slovenky vstúpili do prvého zápasu o konečné umiestnenie proti Lotyšsku lepšie a už v 26. sekunde Kristína Hudáková. Slovenky prvýkrát nastúpili na zápas v najväčšej hale turnaja Singapur Indoor Stadium. Na svoj stý zápas za ženskú reprezentáciu nastúpila skúsená obrankyňa Alžbeta Ďuríková.
 

Tempo zápasu udávali Slovenky ale nedokázali využiť viaceré šance. Na druhý gól si museli počkať do 13. minúty, keď sa strelecky presadila Michaela Šponiarová. Pre Michaelu to bol prvý gól na aktuálnom svetovom šampionáte. Stav 2:0 pre Slovensko platil aj pred vstupom do druhej časti hry.

Tú nezačali Slovenky ideálne, keď inkasovali hneď v jej úvodnej minúte. Radosť Lotyšiek z kontaktného gólu ale dlho netrvala. V 23. minúte strelila tretí gól Slovenska Lenka Červená. V ďalšom priebehu tretiny mali Slovenky viaceré šance aj pokusy ohroziť lotyšskú brankárku. Šanca na zvýšenie náskoku prišla v presilovej hre a naše ženy sa dočkali štvrtého gólu zásluhou Michaely Šponiarovej, pre ktorú to bol 38. gól na ženských MS, čo je rovnaký počet ako dokázala nastrieľať Paulína Hudáková. Zaujímavý strelecký súboj tak pokračuje ďalej. Druhá tretina skončila za stavu 4:1 pre naše farby.

V 44. minúte zvyšovala na 5:1 Paulína Hudáková. 48. minúta priniesla zníženie Lotyšska na 2:5. Do štvorgólového vedenia nás poslala svojim druhým gólom na MS Zuzana Mrázová. V 58. minúte a po oddychovom čase pre Lotyšky prišiel ich tretí gól duelu. Minútu pred koncom prišlo ešte zdramatizovanie zápasu a zníženie o dva góly. Lotyšky odvolali brankárku a v závere poriadne zatlačili naše hráčky. Väčšia dráma sa už ale neudiala a Slovensko si zajtra zahrá o 5. miesto od 6:00 slovenského času proti Poľsku, ktorému máme čo vracať. Držte doma palce a sledujte zápas o 5. miesto naživo na Arena Sport 1. 

Najlepšou hráčkou zápasu bola vyhlásená Michaela Šponiarová (2+1).


LOTYŠSKO 4:6 SLOVENSKO (0:2, 1:2, 3:2)

Góly Slovenska: 1. Hudáková K., 13. Šponiarová, 23. Červená, 34. Šponiarová, 44. Hudáková P., 50. Mrázová


Ohlasy po zápase na našom YouTube.

Alžbeta Ďuríková - 100. zápas za ženskú reprezentáciu 

VIDEO TU

 

 Odoberajte newsletter