MS V SINGAPURE: Slovensko zdolalo Singapur a je vo štvrťfinále

Osemfinále MS žien vo florbale / Slovensko 11:2 Singapur

OCBC Aréna 1 - Singapur Sports Hub

Slovenské florbalistky nastúpili na osemfinálový duel proti domácemu Singapuru v hlavnej aréne doterajšieho priebehu turnaja. Prvý gól zápasu strelili domáce hráčky v 11. minúte a úvod zápasu tak pre Slovenky nebol absolútne podľa predstáv. Domáce hráčky nad vodou držala zákrokmi brankárka Noorová. Slovenky strelili ptvý gól zápasu až v 17. minúte zásluhou Kristíny Belicovej a na 2:1 zvyšovala v 19. minúte Jana Trošková. Domáci Singapur ale dokázal ešte do prestávky vyrovnať 22 sekúnd pred koncom prvej časti.

Do vedenia poslala Slovenky na konci 25. minúty Paulína Hudáková a krátko po nej zvyšovala na 4:2 jej sestra Kristína. 4:2 a bolo to veselšie. V 32. minúte strelila svoj druhý gól v zápase Kristína Hudáková a Slovenky viedli už o tri góly. Prvá presilová hra pre naše hráčky prišla na rad v 33. minúte a podarilo sa nám ju využiť zásluhou Lindy Pudišovej. V druhej časti hry tak skórovali len naše hráčky. 

Skóre tretej tretiny otvorila, po krásnej akcii, svojim druhým gólom v zápase Jana Trošková. Využila asistenciu Kristíny Hudákovej. Gól číslo 8 strelila do bránky Singapuru Lenka Červená v 52. minúte a tesne po nej sa presadila Alžbeta Ďuríková. Skvelá premiéra v prvom zápase na MS sa podarila Michaele Žikavskej, ktorá si v 56. minúte otvorila strelecký účet na vrcholnom ženskom podujatí. Skóre duelu upravila už na 10:2. 

Do zápasu naskočila aj Michaela Žikavská, pre ktorú to bol prvý zápas na ženských MS. Na 11:2 zvyšovala Laura Chúpeková a uzavrela tak skóre duelu. 

Slovenky si tak zabezpečili postup do 1/4 finále, ktoré je na programe v piatok ráno od 7:00 stredoeurópskeho času proti Švajčiarsku. Opäť naživo na Arena Sport 1. 

 


SLOVENSKO 11:2 SINGAPUR (2:2, 4:0, 5:0)

Góly Slovenska: 17. Belicová, 19. Trošková, 25. Hudáková P., 26. Hudáková K., 32. Hudáková K., 34. Pudišová, 44. Trošková, 52. Červená, 52. Ďuríková, 56. Žikavská, 59. Chúpeková, 


OHLASY PO ZÁPASE NA NAŠOM YOUTUBE

Tréner Michal Jedlička

Kristína Hudáková po zápaseOdoberajte newsletter