MS V SINGAPURE: Na úvod prehra proti Švédkam

Slovenská reprezentácia žien má za sebou úvodný duel svetového šampionátu v Singapure proti Švédsku. Ostrý štart turnaja preveril najmä fyzickú pripravenosť hráčok. Švédky vyučovali z efektivity a hernej extratriedy 

Skóre duelu otvorili Švédky už na konci druhej minúty a postupne navyšovali svoj náskok. Ako prvá do našej brány nastúpila Karolína Krištofová, ktorá ukazovala viaceré kvalitné zákroky a radosť mala aj po nepremenom trestnom strieľaní v podaní Švédky Gustafssonovej.

Druhá tretina ponúkla podobný priebeh ako úvodná a skóre narastalo v prospech obhajkýň titulu zo šampionátu 2021 v Uppsale. O prvý gól Slovenska na MS žien v Singapure sa postarala Lenka Červená, pre ktorú ide o druhý ženský šampionát v kariére na ktorom nazbieral 9 bodov (5+4). 

Skvelú premiéru na vrcholnom ženskom podujatí si na svoje konto pripísala 16 ročná Zuzana Mrázová, ktorá dokonale zaskočila švédsku brankárku Ostlund-Visenovú. Mrázová využila brejkovú situáciu a po prihrávke od Dominique Schnetzer, pre ktorú išlo rovnako o prvý zápas na MS žien, neverila tomu, že skórovala proti 10-násobným majsterkám sveta. 

Radosť Zuzky Mrázovej so spoluhráčkami po jej prvom góle na prvých MS žien v kariére. FOTO: IFF


Do poslednej tretiny nastúpila do brány Radka Mládenková. Slovenky mali možnosť presilovej hry, ktorú nevyužili na zníženie vysokého náskoku favorita duela a celého šampionátu. Tretí gól Slovenska pridala v 59. minúte Laura Chúpeková po dorážke v malom bránkovisku. Skóre duelu sa zastavilo na konečných 20-3 pre Švédky. 


SLOVENKO 3-20 ŠVÉDSKO (0:6,2:10,1:4) 

Góly Slovenska: 29. Červená, 38. Mrázová, 59. Chúpeková

Druhý zápas MS 2023 čaká zverenky Michala Jedličku pondelok 4. decembra od 9:00 stredoeuróppsleho času proti Poľsku. Opäť si ho budete môcť pozrieť na obrazovkách Arena Sport 1. 

Pozrite si aj hodnotenie zápasu trénerom Michalom Jedličkom a aj jeho očakávania pred zápasom s Poľskom TU

 

 Odoberajte newsletter